Foursquare սոցցանցի պաշտոնական բլոգը հայտարարել է իր նոր ձեռքբերման մասին. այժմ Foursquare համայնքն ունի ավելի քանի 10 միլիոն անդամ։
Ըստ վիճակագրության, Foursquare-ն գրանցել է ԱՄՆ-ից դուրս ավելի քան 358միլիոն check-in (նշում)։ Կա նաև վիճակագրություն, թե որտեղ են ամենից շատ հաճախում օգտագործողները և կյանքի որ միջոցառումների մասին են ավելի շատ բարձրաձայնում կամ check-in անում։
Ըստ կյանքի հիշարժան պահերի վիճակագրության՝ հիվանդանոցներում check-in-ների քանակը գրանցել է 1061 մանկան ծնունդ, 1750 շնորհավորական մեկնաբանություններ։
Գրանցվել է նաև 804 հարսանիք այգիներում, 5321 հարսանիք եկեղեցիներում։ Իսկ տեղանքապետերի (mayors) վիճակագրությունն ամեն օր արձանագրում է 78 387 նոր տեղանքապետ։
Ըստ Հայաստանում Foursquare համայնքի դեսպան Արփինե Գրիգորյանի՝ հայկական Foursquare համայնքն ունի մոտ 300- 400 անդամ։
Foursquare.com-ը հիմնադրվել է 2009-ին։ Այն գեոլոկացիոն սոցիալական ցանց է սմարթֆոններ օգտագործողների համար՝ GPS-ով հայտնաբերում է օգտագործողի գտնվելու վայրը և օգտագործողը ամրագրում է իր ժամանումը տվյալ վայր՝ ստանալով տարբեր անվանակարգերով բեյջեր և ամրագրած վայրի՝ տեղանքապետի պաշտոն։

21 Июнь 2011 - 08:26 AMT
Официальный блог социальной сети Foursquare заявил, что в сервисе Foursquare уже насчитывается более 10 миллионов пользователей.
Согласно статистике, вне США Foursquare зарегистрировал более 358 отметок (check-in). Есть также статистические данные относительно того, какие места больше всего посещаются пользователями, и о каких событиях в жизни больше всего любят рассказывать в соцсетях.
Согласно статистике запоминающихся моментов в жизни, в больницах сделана (check-in) 1061 отметка о рождении детей и 1750 комментариев с благодарностью.
Зарегистрировано около 804 свадеб в парках, 5321 свадьба в церквях. А статистика мэров (mayors) ежедневно насчитывает 78 387 новых мэров.
По словам представителя Foursquare в Армении Арпине Григорян, число армянских пользователей данной соцсети достигло 300-400 человек.
Сервис Foursquare был запущен в марте 2009 года. Это геолокационная социальная сеть для пользователей смартфонов – она позволяет владельцу ставить виртуальные отметки в тех местах, где тот находится в конкретный момент времени.