5 պատանի հայ թեթև ատլետներ հուլիսի 4-10-ը կմասնակցեն Լիլում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը: Հայաստանի հավաքականը Ֆրանսիա կմեկնի հունիսի 26-ին, որտեղ աշխարհի առաջնության մեկնարկից առաջ կանցկացնի ուսումնամարզական հավաք:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի Թեթև ատլետիկայի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Նարինե Շահբազյանը, պատանիների շարքում հանդես կգան Լևոն Աղասարյանը, Սամվել Գրիգորյանը և Սարգիս Կոնստանդյանը, աղջիկների շարքում` Դիանա Խուբեսերյանը և Սաթենիկ Հովհաննիսյանը:
Օստրավայում (Չեխիա), որտեղ տեղի կունենա Եվրոպայի առաջնությունը, կպայքարեն մինչև 23 տարեկան ատլետները:

21 Июнь 2011 - 09:34 AMT
Юные армянские легкоатлеты 4-10 июля примут участие в чемпионате мира в Лилле (Франция). На чемпионат поедут 5 атлетов. Сборная отправится во Францию 26 июня, где до старта чемпионата проведет учебно-тренировочный сбор.
Как сказала в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net генеральный секретарь Федерации легкой атлетики Армении Нарине Шахбазян, среди юношей выступят Левон Агасарян, Самвел Григорян и Саргис Констандян. Среди девушек на чемпионате примут участие Диана Хубесерян и Сатеник Оганнисян.