Այսօր Սինգապուրում կայացած Nokia Connection միջոցառմանը Nokia-ն ներկայացրել է N9 սմարթֆոնը։ Այս մասին հաղորդում է Nokia-ի պաշտոնական բլոգը։
Nokia N9-ը MeeGo համակարգի վրա հիմնաված սմարթֆոն է, այն առաջին սմարթֆոնն է երբևէ, որ չունի ընդհանրապես որևէ կոճակ և ամբողջապես զգայուն է (touch):
Արգելափակումն ապաակտիվացնելու համար պարզապես անհրաժեշտ է երկու անգամ թեթևակի դիպչել էկրանին։ Այն ունի գեղեցիկ 3,9 մատնաչափ էկրան, իսկ հեռախոսն ինքը բարձրակարգ պոլիկարբոնատից է։
Nokia N9-ը կլինի երեք գույնի՝ սև, երկնագույն և մորեգույն (magenta): Կարելի է ընտրել 16GB կամ 64GB ծավալով տարբերակը։ Օգտագորոծողի ինտերֆեյսը նույնպես հարմար է, ունի 3 էկրանի հնարավորություն։
Nokia N9-ը հագեցած է 8MP տեսաֆոտոխցիկով և ամենաարագ վեբ-բրաուզերով։ HTML5-ը հոլովակ նայելու և վեբ ծրագրերի արագ աշխատանքի հնարավորություն է տալիս։

На состоявшемся сегодня в Сингапуре мероприятии Nokia Connection компания Nokia представила смартфон N9. Об этом сообщает официальный блог Nokia.
Nokia N9 – смартфон, базирующийся на операционной системе MeeGo, это первый сверхчувствительный телефон, не имеющий на передней панели ни одной кнопки (touch). Для снятия блокировки достаточно двух нажатий на экран.
Nokia N9 оснащен 3,9-дюймовым экраном AMOLED, а сам телефон сделан из высококачественного поликарбоната.
Nokia N9 будет трех цветов: черный, голубой и малиновый, и будет доступен в двух версиях – с 16 GB и 64 GB встроенной памяти.
Три вида рабочего стола предоставляют быстрый доступ к тому, что нужно пользователю.
Nokia N9 оснащен видео и фотокамерой 8MP и сверхбыстрым веб-браузером. Позволяет смотреть видеоролики HTML5 и дает возможность веб-программам быстрее работать.