«Անկեղծ ասած` չենք ճանաչում հակառակորդին, քանի որ մենք առաջին անգամ պետք է հանդիպենք նրա հետ, պետք է շատ լրջորեն պատրաստվել, հատկապես առաջին խաղին, որից շատ բան է կախված»,- ասել է երևանյան «Փյունիկի» պաշտպան Արտակ Եդիգարյանը:
Հուլիսի 12-ին «Փյունիկը» Չեմպիոնների լիգայի երկրորդ որակավորման փուլում իր հարկի տակ կընդունի «Վիկտորիային», պատասխան հանդիպումը կկայանա հուլիսի 19-ին: Ֆուտբոլիստը գտնում է, որ առանց Գևորգ Ղազարյանի և Մարկոս Պիզելիի իրենց համար հեշտ չի լինի, սակայն իրենց թիմը երիտասարդ է և պետք է անի ամեն ինչ Չեմպիոնների լիգայում լավ արդյունքների հասնելու համար:
Ակումբի կիսապաշտպան Էդգար Մալաքյանը հույս ունի, որ իրենք կանեն ամեն հնարավոր բան, որպեսզի արդյունքի հասնեն: «Վիկտորիայի» հանդեպ հաղթանակը սեփական հարկի տակ մեզ վստահություն կներշնչի: Առայժմ ժամանակ կա, և մենք կփորձենք հակառակորդին ավելի լավ ճանաչել»,- նշել է Մալաքյանը:

Pyunik FC fullback Artak Yedigaryan shared his expectations for the oncoming match against FC Viktoria Plzen of Czech Republic in UEFA Europa League second qualifying round.
“This is our first game with Viktoria so we’re unsure of what to expect. Still, we need to make the most of our training, as much depends on the first game,” he said. “Surely, absence of Gevorg Ghazaryan and Markos Pizzelli won’t make it an easy task, but still, we’ll take our best efforts.”
“A home victory will make us more confident. We still have time to get to know our rivals,” Pyunik halfback Edgar Malakyan stressed, in turn.