«Անկեղծ ասած` չենք ճանաչում հակառակորդին, քանի որ մենք առաջին անգամ պետք է հանդիպենք նրա հետ, պետք է շատ լրջորեն պատրաստվել, հատկապես առաջին խաղին, որից շատ բան է կախված»,- ասել է երևանյան «Փյունիկի» պաշտպան Արտակ Եդիգարյանը:
Հուլիսի 12-ին «Փյունիկը» Չեմպիոնների լիգայի երկրորդ որակավորման փուլում իր հարկի տակ կընդունի «Վիկտորիային», պատասխան հանդիպումը կկայանա հուլիսի 19-ին: Ֆուտբոլիստը գտնում է, որ առանց Գևորգ Ղազարյանի և Մարկոս Պիզելիի իրենց համար հեշտ չի լինի, սակայն իրենց թիմը երիտասարդ է և պետք է անի ամեն ինչ Չեմպիոնների լիգայում լավ արդյունքների հասնելու համար:
Ակումբի կիսապաշտպան Էդգար Մալաքյանը հույս ունի, որ իրենք կանեն ամեն հնարավոր բան, որպեսզի արդյունքի հասնեն: «Վիկտորիայի» հանդեպ հաղթանակը սեփական հարկի տակ մեզ վստահություն կներշնչի: Առայժմ ժամանակ կա, և մենք կփորձենք հակառակորդին ավելի լավ ճանաչել»,- նշել է Մալաքյանը:

“Честно говоря, мы не знаем соперника, поскольку впервые должны встретиться с ним, надо готовиться очень серьезно, особенно к первой игре, от которой многое зависит”, – сказал защитник ереванского “Пюника” Артак Едигарян.
“Пюник” 12 июля во втором квалификационном этапе Лиги Чемпионов на своем поле примет “Викторию”, ответная игра состоится 19 июля. Футболист считает, что без Геворга Казаряна и Маркоса Пизели им будет непросто, но у них молодая команда и они должны сделать все, чтобы достичь хорошего результата.
Полузащитник клуба Эдгар Малакян надеется, что они сделают все возможное для достижения результата. “Домашняя победа нам даст уверенности. Пока что есть время, и попытаемся узнать соперника поближе”, – отметил Малакян.