Հունիսի 24-ին Երևանի գիտության ու մշակույթի ռուսական կենտրոնում 17.30-ին տեղի կունենա կինոռեժիսոր, օպերատոր և նկարիչ Գուրգեն Գադաչիկի ցուցահանդեսի բացումն ու «Մեր մեծերը» հեղինակային ֆիլմերի բացառիկ ցուցադրությունը:
Ցուցահանդեսում կներկայացվեն հեղինակի 22 աշխատանքները, այդ թվում «Դոն Կիխոտ» բրոնզե արձանիկն ու համաձուլվածքից պատրաստված ապլիկացիաները, հայտնում է Հայաստանում «Ռուսհամագործակցության» մամլո ծառայությունը:
Գուրգեն Գադաչիկը Ոսկեգործության հանրապետական ամենամյա ցուցահանդեսի մասնակից է: Նրա աշխատանքները միշտ հսկայական հետաքրքրություն են առաջացնում և գտնվում են Հայաստանի, Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի, Մեծ Բրիտանիայի, Լեհաստանի, Գերմանիայի, Իտալիայի, Ֆրանսիայի ու Հունաստանի մասնավոր հավաքածուներում: Վարպետի ցուցահանդեսները հաջողությամբ են անցել Մոսկվայում և Երևանում:

24 июня в 17:30 в Российском центре науки и культуры в Ереване состоится открытие выставки и показ эксклюзивных авторских фильмов «Наши великие» кинорежиссера, кинооператора и художника Гургена Гадачика.
На выставке представлены 22 работы автора, включающие бронзовую скульптуру «Дон Кихот» и полотна с аппликациями из металлических сплавов, сообщает пресс-служба Представительства Россотрудничества в Армении. Гурген Гадачик – участник ежегодной Республиканской выставки ювелирного искусства. Его работы всегда вызывают огромный интерес и находятся в частных коллекциях в Армении, России, США, Великобритании, Польши, Германии, Италии, Франции и Греции. Выставки мастера с успехом проходили в Москве (Останкинская телестудия) и Ереване (администрация президента Республики Армения, Национальная галерея Армении, выставочный зал Посольства США).