Հունիսի 30-ին կանցկացնվի Mashable.com-ի կողմից կազմակերպվող սոցիալական մեդիայի միջազգային օրը։ Meetup.com-ում շուրջ 1400 Mashable համայնք աշխարհի տարբեր երկրներից միացել է այս իրադարձությանը։ Երևանի Mashable համայնքը նույնպես նշելու է սոցիալական մեդիայի միջազգային օրը։
Այս միջոցառման հանդիպումը (meetup) ստեղծվել է meetup.com-ի Երևանի Mashable համայնքում։ Միջոցառմանն իրենց մասնակցությունը հաստատողները կհավաքվեն Կասկադ համալիրում հունիսի 30-ին։
Սոցիալական մեդիայի միջազգային օրը տոն է ՏՏ ոլորտի նորություններով հետաքրքրվողների, ՏՏ ոլորտի մասնագետների և պարզապես Mashable-ի պես սոցիալական մեդիաների սիրահարների համար։ Նրանք հավաքվում են այդ օրը` ծանոթանում, լուսանկարվում, Mashable-ի կողմից ուղարկված նվերները բաժանում:
Երևանում անցյալ տարի այս միջոցառման կազմակերպիչն էր Mashable-ի ընթերցող և meetup.com-ի հանդիպումների ակտիվիստ Արփինե Գրիգորյանը։ Ինչպես նա հայտնեց PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին, նախորդ տարի հավաքվել էր 15 մարդ։
«Այս տարի միջոցառումը չունի կոնկրետ կազմակերպիչ և դեռևս իրենց մասնակցությունը հաստատել են 9 մարդ։ Նման միջոցառումները ինքնակազմակերպվող են և կարիք ունեն ինֆորմացիոն աջակցության։ Ոչ մեկ չի զբաղվում այս հարցով։ Եթե մեկը նախաձեռնի, միջոցառման մասին կիմանան շատերը և կունենան մշտապես ակտիվ մասնակիցներ»,-նշեց Արփինե Գրիգորյանը։
Այս տարի սոցիալական մեդիայի միջազգային օրը կազմակերպվում է 2-րդ անգամ։ Mashable-ը գրում է, որ նվերներով փաթեթ կուղարկի նրանց, ովքեր կգրեն փոքրիկ գրառում, որտեղ կպատմեն, թե ինչու է իրենց քաղաքը առավել բանիմացը սոցիալական մեդիայի դաշտում։

30-го июня будет отмечен Международный день социальных медиа, организованный Mashable.com. В Meetup.com около 1400 общин мира, Mashable присоединились к этому событию. Ереванская община Mashable также отметит Международный день социальных медиа.
Встреча этого мероприятия (meetup) организована meetup.com в общине Mashable Еревана. Участники мероприятия соберутся 30-го июня в комплексе Каскад.
Международный день социальных медиа – праздник для всех, интересующихся сферой ИТ, специалистов в данной области и просто любителей социальных медиа, подобных Mashable. В этот день они собираются вместе, знакомятся друг с другом, фотографируются, раздают подарки, присланные Mashable.
В прошлом году организатором данного мероприятия была читательница Mashable и активистка встреч в meetup.com Арпине Григорян. Она сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net, что в прошлом году было всего 15 участников.
“В этом году у мероприятия нет конкретных организаторов, пока заявлено на участие 9 человек. Подобные мероприятия самоорганизуемы, и они нуждаются в информационной поддержке. Никто не занимается этим вопросом. Если бы хоть кто-нибудь взял инициативу на себя, о мероприятии сразу бы стало известно многим, у нас появились бы активные участники”, – отметила Арпине Григорян.
Международный день социальных медиа отмечается уже во второй раз. Mashable пишет, что они предоставят пакет подарков для тех, кто пришлет свои заметки на тему, почему их город более сведущ о социальных медиа.
Официальный тег мероприятия – #SMDay.
В 2010 году в 93 странах мира состоялось 600 встреч, посвященных Международному дню социальных медиа.