«ԱրմենՏել» ընկերության մամլո ծառայությունից տեղեկացնում են Beeline U8500 բրենդավորված սենսորային սմարթֆոնի վաճառքի մեկնարկի մասին: Beeline U8500-ն աշխատում է Android օպերացիոն համակարգով:
Այն հագեցած է 3.2 մեգապիքսել տեսախցիկով` տեսագրման հնարավորությամբ: Հեռախոսասարքն աշխատում է GSM և 3G ցանցերում, չափերն են` 58x112x12.8մմ, քաշը`115գր.: Սմարթֆոնի գինն է 86 500 դրամ։
«ԱրմենՏել» ընկերությունը շարունակում է ընդլայնել Beeline վաճառքի և սպասարկման գրասենյակներում ներկայացված բրենդավորված հեռախոսների տեսականին:
«Առաջարկելով նոր բազմաֆունկցիոնալ սմարթֆոն մատչելի գնով՝ մենք բաժանորդներին հնարավորություն ենք ընձեռում առավելագույն հարմարվետությամբ օգտվել մեր ծառայությունների լայն տեսականուց», – նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Սմարթֆոնի Էկրանի անկյունագիծը 3,2 դյույմ է, չափը` 480×800 pxl: Հաղորդակցման հնարավորություններն են`WAP, GPRS, EDGE, HSDPA, WiFi և Bluetooth: Հեռախոսի հիշողության ծավալը 512ՄԲ է, որը կարելի է ընդլայնել մինչև 32ԳԲ`Micro-SD հիշողության քարտի միջոցով: Սմարթֆոնն ունի mp3-նվագարկիչ և FM ռադիո: Beeline U8500 սմարթֆոնի երաշխիքային ժամկետն է 1 տարի:

27 Июнь 2011 - 12:36 AMT
Он оснащен видеокамерой 3.2 МР с возможностью записи видео. Аппарат работает в сетях GSM и 3G. Его размеры – 58x112x12.8 мм, вес 115 г. Цена смартфона – 86 500 драмов.
Компания “АрменТел” продолжает расширять представленный в офисах по продажам и обслуживанию Beeline ассортимент брендированных телефонов.
“Предлагая новый многофункциональный смартфон по доступной цене, мы предоставляем нашим абонентам возможность максимально комфортно воспользоваться нашими услугами”, – отметил Генеральный директор компании “АрменТел” Игорь Климко.
Диагональ экрана – 3,2 дюйма с разрешением 320×480 пикселей. Поддерживаемые стандарты коммуникации – WAP, GPRS, EDGE, HSDPA, WiFi, Bluetooth. Объем встроенной памяти телефона – 512 МБ с возможностью расширения картами памяти Micro-SD до 32 Гб. Смартфон оснащен Мр3 плейером и FM радиоприемником. Гарантийный срок составляет 1 год.