2010-ի Հայաստանի չեմպիոն և գավաթակիր «Փյունիկը» հունիսի 27-ին մեկնել է ԼՂՀ մայրաքաղաք Ստեփանակերտ, որտեղ հունիսի 28-ին Երևանի ժամանակով 18:00-ին ընկերական հանդիպում կանցկացնի «Լեռնային Արցախ» թիմի հետ: Ինչպես հայտնում է ԼՂՀ-ից PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, խաղը տեղի կունենա Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան քաղաքային մարզադաշտում:
Արցախում «Փյունիկն» անցկացնելու է նաև բարեգործական միջոցառումներ: Ակումբն Արցախի ֆուտբոլիստներին կնվիրի մարզական գույք:
«Փյունիկը» Երևան կվերադառնա հունիսի 29-ին և կսկսի պատրաստվել Չեմպիոնների լիգայի երկրորդ փուլի խաղին չեխական «Վիկտորիայի» հետ, որը տեղի է ունենալու հուլիսի 12-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան մարզադաշտում: Մինչ այդ ակումբը կհանդիպի Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների հավաքականի հետ:

28 Июнь 2011 - 05:59 AMT
Чемпион и обладатель Кубка Армении по футболу 2010 года “Пюник” 27 июня прибыл в столицу Нагорного Карабаха Степанакерт, где 28 июня в 18:00 по ереванскому времени проведет товарищеский матч с местным клубом “Нагорный Арцах”. Как сообщает из НКР корреспондент PanARMENIAN.Net, матч состоится на городском стадионе Степанакерта имени Степана Шаумяна.
Но в Арцахе “Пюник” проведет также благотворительные мероприятия. Клуб подарит арцахским футболистам спортивный инвентарь, таким образом способствуя развитию футбола в Нагорном Карабахе.
“Пюник” вернется в Ереван 29 июня и начнет готовиться к матчу второго этапа Лиги Чемпионов с чешской “Викторией”, который пройдет 12 июля на стадионе имени Вазгена Саркисяна. До этой игры клуб проведет встречу со сборной Армении до 19 лет.