Երևանում ամփոփվել է 4-րդ ամենամյա DigiTec Business ֆորումը, որն իր շուրջը հավաքեց տեխնոլոգիական ապրանքներ ու ծառայություններ մատուցողներին և գործարար սպառողներին:
Ֆորումի ընթացքում իրենց տեխնոլոգիական լուծումներն ու նորարար մոտեցումները ներկայացրեցին շուրջ 30 կազմակերպություններ՝ «ԱրմենՏել»-ը, “Microsoft”-ը, “Unicomp”-ը, “Interactive World”-ը, “Icon Communications”-ը, «ԹԱՍԿ»-ը, «Դ-Լինկ»-ը, «Սփյուռ»-ը և այլ ընկերություններ:
ՏՏ լուծումներ ներկայացրեցին նաև վրացական 5 ընկերություններ` CIMS ConsultingProf., GEC Developments Corporation, P.H. Navigator, DPA, PIK Web Portal, և Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարարությունը: Ֆորումի շրջանակներում տեղի ունեցավ հայ-վրացական բիզնես ֆորում:
«Հայկական ու վրացական ընկերությունների միջև լուրջ համագորցակցության փոխադարձ ցանկություն կա: Մոտ երկու ամիս առաջ մենք բիզնես ֆորում կազմակերպեցինք Վրաստանում, և ԴիջիԹեք բիզնես ֆորումում վրացական ընկերությունների մասնակցությունը համագործակցության հաջորդ քայլն էր»,- նշում է Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միության գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
ԴիջիԹեք Բիզնես ֆորումին զուգահեռ տեղի ունեցավ նաև Մայքրոսոֆթ Ինովացիոն Ֆորումը, որի շրջանակներում նշվեց «Մայքրոսոֆթ Հայաստան»-ի 5-րդ տարեդարձը, ամփոփվեց ընկերության գործունեությունը, քննարկվեցին ձեռքբերումները կրթության ոլորտում, նորաբաց Մայքրոսոֆթ Ինովացիոն Կենտրոնը և «Երևակայության Գավաթ» մրցույթը Հայաստանում և այլն: Ֆորումի կազմակերպիչն էր ԻՏՁՄ-ն, գլխավոր գործընկերը` «ԱրմենՏել» ընկերությունը և պաշտոնական գործընկերը` «Մայքրոսոֆթ» ընկերությունը: 4-րդ ամենամյա ԴիջիԹեք Բիզնես Ֆորումն անցկացվում էր ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո:

В Ереване подведены итоги 4-го ежегодного форума DigiTec Business, сплотившего вокруг себя поставщиков технологических товаров и услуг и их деловых потребителей.
В ходе форума около 30 организаций представили свои технологические решения и инновационные подходы в сфере ИТ. Это “АрменТел”, “Microsoft”, “Unicomp”, “Interactive World”, “Icon Communications”, “ТАСК”, “Д-Линк”, “Спюр” и другие компании. Свои решения в сфере ИТ представили также грузинские компании CIMS ConsultingProf, GEC Developments Corporation, P.H. Navigator, DPA, PIK Web Portal, а также министерство экономики и стабильного развития Грузии. В рамках DigiTec Business состоялся армяно-грузинский форум.
“Между армянскими и грузинскими компаниями есть взаимное желание серьезно сотрудничать. Около 2 месяцев назад мы организовали бизнес-форум в Грузии, и участие грузинских компаний в DigiTech стало следующим шагом сотрудничества», – отметил исполнительный директор Союза IT-предприятий Карен Варданян.
Параллельно с DigiTec Business состоялся также инновационный форум Microsoft, в рамках которого было отмечено 5-летие компании “ Microsoft Армения”, подведены итоги ее деятельности, были обсуждены достижения в области образования, говорилось об Инновационном центре Microsoft, конкурсе “Кубок фантазии” и др. Организатор форума – СП по ИТ, главный партнер – компания “АрменТел”, официальный партнер – компания “ Microsoft”. Четвертый ежегодный бизнес-форум DigiTech проводился при содействии премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна.