Հունիսի 28-ին Հայաստանի չեմպիոն «Փյունիկը» ընկերական հանդիպում անցկացրեց Ստեփանակերտի «Լեռնային Արցախ» թիմի հետ և հաղթեց 2:1 հաշվով: «Փյունիկը» Արցախում մնաց երկու օր և մասնակցեց բարեգործական միջոցառումների:
Երևանյան թիմի դարպասապահ Արսեն Պետրոսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ ուղևորությունը նրանց համար շատ հետաքրքիր էր և ուրախ: Ընկերական խաղի մասին թիմի դարպասապահն ասել է. «Լեռնային Արցախ» թիմը ցույց է տալիս միջին մակարդակի ֆուտբոլ»:
Կիսապաշտպան Գագիկ Պողոսյանի խոսքերով, 8-ժամյա ուղևորությունը նրանց համար ուժային պատրաստություն էր. «Շատ լավ է, որ մեր այցը շատերին ուրախացրեց, հատկապես երեխաներին: Կարծում եմ, նման ակցիաները կնպաստեն ֆուտբոլի զարգացմանն Արցախում»:
«Ամենակարևորն այն է, որ մեր այցը ուրախություն պատճառեց երեխաներին, իսկ մեզ հաջողվեց բարի գործ կատարել: Արցախում ես առաջին անգամ եմ, ինձ շատ դուր եկավ այստեղ, Ստեփանակերտը մաքուր և հիանալի քաղաք է, որտեղ լավ մարդիկ են ապրում»,- ասել է թիմի կենտրոնական կիսապաշտպան Վարազդատ Արոյանը:
Հունիսի 29-ին «Փյունիկի» ֆուտբոլիստներն այցելեցին Շուշիի սբ. Ղազանչեցոց եկեղեցի, իսկ հետո վերադարձան Երևան: Հունիսի 30-ից թիմը կպատրաստվի չեխական «Վիկտորիայի» հետ խաղին: Չեմպիոնների լիգայի երկրորդ փուլի խաղը տեղի կունենա հունիսի 12-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում:
Պետրոսյանը նաև խոստովանել է, որ նրանք բոլոր խաղերում ձգտում են հասնել հաղթանակի, անկախ նրանից, թե ով է մրցակիցը. «Մենք պետք է լավ պատրաստվենք և փորձենք դուրս գալ հաջորդ փուլ»:
Արոյանի խոսքերով, չնայած, որ «Փյունիկում» խաղում են շատ երիտասարդ ֆուտբոլիստներ, դա նրանց չի խանգարում կազմակերպված հանդես գալ և գեղեցիկ խաղ ցուցադրել. «Մենք լուրջ ենք տրամադրված և ամեն ինչ կանենք դրական արդյունքի հասնելու համար»:

30 Июнь 2011 - 06:13 AMT
28 июня чемпион Армении “Пюник” провел товарищеский матч с степанакертской командой “Нагорный Арцах” и победил со сетом 2:1. “Пюник” в Арцахе побывал два дня и провел разные благотворительные мероприятия.
Голкипер ереванской команды Арсен Петросян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что поездка для них получилась очень интересной и веселой. О товарищеском матче голкипер команды сказал следующее: «Команда «Нагорный Арцах» показывает футбол среднего уровня, и игра получилось неплохой».
По словам полузащитника Гагика Погосяна , 8-часовая поездка для них была как силовая подготовка: «Очень хорошо, что нашим визитом мы смогли порадовать многих людей и особенно детей. Думаю, подобные акции помогут развитию футбола в Арцахе».
«Самое главное, что дети порадовались нашим визитом, а нам удалось сделать доброе дело. В Арцахе я впервые, мне здесь очень понравилось, Степанакерт чистый и прекрасный город с хорошими людьми»,- сказал центральный защитник команды Вараздат Ароян.
29 июня футболисты «Пюника» побывали в церкви Казанчецоц в Шуши, а затем вернулся в Ереван. С 30 июня команда начнет готовиться к матчу с чешской «Викторией». Матч второго этапа Лиги Чемпионов пройдет 12 июня на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна в Ереване.
Петросян также признался, что они во всех играх стараются достичь победы, в не зависимости кто их соперник: «К этому мы должны хорошо подготовиться и постараться пройти в следующий этап».
По словам Арояна, несмотря на то, что в «Пюнике» играет много молодых футболистов, это им не помешает сыграть собранно и показать красивую игру: «Мы серьезно настроены на матч, и сделаем все необходимое ради положительного результата».