Twitter միկրոբլոգային սոցիալական ցանցում 2011-ի առաջին կիսամյակի տվյալներով օրական գրանցվում է 200 միլիոն գրառում։ Այս մասին Twitter-ը հայտնում է իր պաշտոնական բլոգում։
Գրառումների աճի զարգացումը կարելի է ճիշտ պատկերացնել՝ համեմատելով 2009-ի հունվարի տվյալների հետ։ Ըստ այդ տվյալների՝ օգտագործողներն օրական 2 միլիոն գրառում էին կատարում, իսկ մի տարի հետո՝ 2010-ին, օրական արդեն 65 միլիոն գրառում։
Հասկանալու համար, թե որքան է 200 միլիոն գրառումն օրական, Twitter -ը կատարել է համեմատություն։ Ինչպես գրում է Twitter բլոգը, օրական 200 միլիոն գրառումները հավասար են 10 միլիոն էջանոց գրքի կամ էլ Լև Տոլստոյի «Պատերազմ և խաղաղություն» վեպի 8163 օրինակի։ Նման ծավալի տեքստեր կարդալը մարդուց պահանջում է 31 տարի։ 200 միլիոն գրառումը հավասար է 1470 ոտնաչափ բարձրության՝ հատակից մինչև գագաթ աշխարհի երկրորդ ամենաբարձր կառույցին՝ Թայվանի Թայպեյի կոչվող 101 հարկանի և 509 մետրանոց շենքին։
Ամեն հինգ օրում միլիարդ գրառումներ են հայտնվում Twitter-ում։ Մարդիկ գրում են ամեն ինչի մասին։ 2011-ի առաջին կիսամյակին ամենաշատ անդրադարձն են ստացել հետևյալ թեմաները՝ խոզի գրիպ, Եգիպտոսի նախկին նախագահ Մուբարակ, Եգիպտոսի մայրաքաղաք, աղոթենք Ճապոնիայի համար, Չեռնոբիլ, Լիբիա, Ֆուկուսիմա, Վիլիամ և Քեյթ, Քադաֆի։

В первом полугодии 2011 года в микроблоговой социальной сети Twitter ежедневно регистрируется 200 миллионов записей. Об этом сообщает Twitter в своем официальном блоге.
Развитие роста записей точнее можно представить, если сравнить их число с данными января 2009 года. Согласно этим данным, пользователи ежедневно делали около 2-х миллионов записей, год спустя, в 2010 году – ежедневно делалось 65 миллионов записей.
Чтобы понять, что представляет собой 200 миллионов записей ежедневно, Twitter сделал сравнение. Как пишет блог Twitter, число ежедневных tweet – 200 миллионов, в Twitter равносильно книге, состоящей из 10 миллионов страниц, или 8163 экземплярам романа “Война и мир” Л. Н. Толстого. Для чтения подобного объема текстов человеку потребовался бы 31 год. Если поставить 200 миллионов записей в вертикальный ряд, то они будут равны высоте 101-этажного 509-метрового здания Тайпей в Тайвани.
Каждые 5 дней в Twitter регистрируется около миллиарда записей. Пользователи пишут практически обо всем. В 2011 году самыми актуальными темами были свиной грипп, бывший президент Египта Хосни Мубарак, столица Египта, землетрясение в Японии, Чернобыль, Ливия, Фукусима, Вильям и Кейт, Каддафи.