Աշխարհահռչակ System of a Down ռոք խումբը հրաժարվել է համերգով հանդես գալ Երևանում սեպտեմբերի 21-ին ՀՀ անկախության հռչակման 20-ամյակի շրջանակներում: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնի է դարձել հավաստի աղբյուրներից:Սակայն լուրեր են տարածվում, որ խմբի անդամները ցանկանում են սեպտեմբերի 21-ի փոխարեն Հայաստանում ելույթ ունենալ ապրիլի 24-ին` Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը, քանի որ նրանց համար ավելի խորհրդանշական է և կարևոր հայրենիքում ելույթ ունենալ հենց այդ օրը:
Ավելի վաղ հունիսի 20-ին Youtube-ում հայտնվել է տեսահոլովակ, որտեղ SOAD բաս-կիթառահար Շավո Օդաջյանը երկրպագուներին ասել է, որ խումբն ուրախ է համերգով Մոսկվա այցելելու համար և շուտով այն լինելու է նաև Հայաստանում:
Խմբի կազմի մեջ մտնում են Սերժ Թանգյանը (մենակատար), Դարոն Մալաքյանը (կիթառահար), Շավո Օդաջյանը (բաս կիթառահար) և Ջոն Դալմայանը (հարվածային գործիքներ):

World famous rock band System Of A Down refused to give a concert in Yerevan during celebrations of the 20th anniversary of independence of the Republic of Armenia on September 21, reliable sources told PanARMENIAN.Net.
However, rumors go round that instead the band members expressed willingness to perform in Armenia on April 24, Armenian Genocide Commemoration Day, as it is more symbolic for them to come out on that day.
Earlier on Youtube there was a video, where SOAD bass guitar Shavo Odadjian said in Moscow that group will be happy to visit Moscow with a concert and will be in Armenia soon.