Բլոգեր Սամվել Մարտիրոսյանը Google Maps-ում ստեղծել է Երևանի անվճար Wi-Fi (անլար) ինտերնետ կապ ունեցող վայրերի քարտեզ:
Սլովենիայում գտնվող Սամվել Մարտիրոսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեց, որ գտնվելով Հայաստանից դուրս՝ հասկացավ, որ լավ կլիներ ունենալ քարտեզ, որտեղ նշված կլինեին դրսում անվճար Wi-Fi կապ ունեցող վայրերը։
«Քարտեզի ստեղծման մասին գրել եմ իմ բլոգում, նաև տարածել ընկերներիս շրջանակում։ Բոլորը կարող են ավելացնել այնտեղ անվճար Wi-Fi կապով իրենց իմացած վայրերը, ինչպես նաև Wi-Fi կապի գաղտնաբառերը»,-ասաց Սամվել Մարտիրոսյանը։
Այս պահին քարտեզում նշված է շուրջ 40 հասցե։ Google maps-ում “Free Wi-Fi spots in Yerevan” որոնելու դեպքում՝ հեշտությամբ կարելի է գտնել Սամվել Մարտիրոսյանի ստեղծած նշումներով քարտեզը։

5 Июль 2011 - 10:26 AMT
Блогер Самвел Мартиросян создал в Google Maps карту мест, обеспеченных бесплатной интернет-связью Wi-Fi (беспроводная связь).
Находящийся в Словении Самвел Мартиросян, сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net, что только оказавшись вне Армении, он понял, что хорошо было бы создать карту с адресами, имеющими бесплатную Wi-Fi-связь
“О создании карты я написал в своем блоге, затем распространил эту идею среди друзей. Каждый может добавить на карту знакомые ему места с помощью Wi-Fi-связи и пароли к ней”, – сказал Самвел Мартиросян.
На данный момент на карте отмечено 40 адресов. В случае поиска “Free Wi-Fi spots in Yerevan” в Google maps, легко можно найти созданную Самвелом Мартиросяном карту с отметками.