Հաքերային Anonymous խումբը հայտարարել է, որ իր Antisec շարժումը կրկին հարձակվել է թուրքական պետական կայքերի վրա ՝ պայքարելով կառավարության՝ ինտերնետը գրաքննելու որոշման դեմ, որը նախատեսվում է ուժի մեջ մցնել օգոսոտոս ամսին։ Այս մասին հաղորդում է IDG News Service-ը։
Anonymous խումբը հայտարարել է, թե կոտրել է մոտ 100 թուրքական կայք, որոնցից 74-ում թողել է իր տարբերանշանն ու կառավարության որոշումը քննադատող հաղորդագրություն։
Հարձակման ենթարկված 74 կայքերից են պետական մի շարք հիվանդանոցների կայքեր։
Անցած ամիս Anonymous-ը DdoS հարձակման էր ենթարկել մի շարք թուրքական պետական կայքեր, որոնց թվում էր ինտերնետը կարգավորող մարմնի կայքը։
Թուրքական իշխանությունները այս հարձակումներին պատասխան տվեցին՝ ձերբակալելով 32 անձանց, որոնց կասկածում էին այդ հարձակումներին մասնակից լինելու մեջ։ Անցած շաբաթ Իտալիայում ձերբակալեցին ևս 15 անձի, որոնց կասկածում էին Anonymous խմբի անդամության մեջ։

7 Июль 2011 - 11:29 AMT
Хакерская группировка Anonymous заявила, что принадлежащее ей движение Antisec атаковало сайты турецкого правительства в знак протеста против решения правительства о введении цензуры в Интернете, которое вступит в силу с августа этого года. Об этом сообщил IDG News Service.
Группа Anonymous завила, что взломала около 100 турецких сайтов, на 74 из которых оставила свой логотип и сообщение, осуждающее решение правительства относительно введения цензуры.
Среди 74 сайтов, подвергшихся атаке, были также сайты некоторых больниц.
В прошлом месяце Anonymous подвергла DdoS-атаке ряд турецких государственных сайтов, в том числе и сайт органа, регулирующего Интернет.
Турецкие власти ответили на атаки сайтов арестом 32 членов группировки. На прошлой неделе в Италии были арестованы еще 15 человек, подозреваемых в хакерских атаках.