Այսօր հրավիրված ասուլիսում «ԱրմենՏել» ընկերությունը հայտնեց Երևանի ֆիքսված հեռախոսացանցի թվայնացման գործընթացի ավարտի մասին։
Ինչպես նշեց ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն վերջին վեց ամսվա ընթացքում երեք անալոգային կայաններում՝ 47, 61 և 62, մոնտաժվել է 40 000 թվային գիծ։ Ըստ Իգոր Կլիմկոյի՝ արդիականացման ընդհանուր արժեքը կազմել է 6մլն դրամ։
Պատկերացում կազմելու համար, թե որքան լայն է եղել կատարվախ աշխատանքը, Իգոր Կլիմկոն համեմատություն կատարեց. «Ցանցին 1 ֆիքսված հեռախոսակապի բաժանորդի միացումն այնքան է արժենում, որքան կարժենար ցանցին 10 բջջային բաժանորդ միացնելը»։

8-го июля на пресс-конференции компания “АрменТел” заявила о завершении процесса оцифровки фиксированной телефонной сети Еревана.
Генеральный директор компании Игорь Климко отметил, что в течение последних шести месяцев в трех аналоговых АТС: 47, 61 и 62 было смонтировано 40 тыс. портов, а общая стоимость проведенной модернизации составила 6 млн долларов.
Для представления масштабов работы Игорь Климко привел сравнение: “Подключение одного абонента фиксированной телефонной связи равносильно подключению десяти абонентов к мобильной сети”.