Տեղի է ունեցել Բենասկի շախմատի միջազգային մրցաշարի 8-րդ փուլը: Մրցաշարին մասնակցում է 471 շախմատիստ, 35-ը գրոսմայստերներ են:
Մրցաշարի առաջատար գրոսմայստեր Տիգրան Պետրոսյանը հանդիպել է Ջիրի Ստոչեկի հետ Չեխիայից: Նրանց հանդիպումն ավարտվել է ոչ ոքի, որից հետո Պետրոսյանը վաստակել է 7 միավոր: Նույնքան միավոր ունի Գեորգի Տիմոշենկոն (Ուկրաինա) և Ալեքսանդր Դելեչեվը (Բուլղարիա), սակայն լրացուցիչ արդյունքներով հայ շախմատիստը առաջին տեղն է գրավում:
Հայաստանի մեկ այլ ներկայացուցիչ Զավեն Անդրիասյանը հաղթեց Ջակեկ Ստոպին (Լեհաստան) և 6,5 միավորով հայտնվեց 10-րդ տեղում: Իսկ Կարեն Մովսիսյանը պարտություն կրեց և 5,5 միավորով 42-րդ տեղում է:

In the 8th tour of Villa de Benasque International Chess Open, tournament leader Tigran Petrosian and runner-up Jiri Stocek of Czech Republic ended their game in a draw.
According to 8th tour results, Petrosian has 7 points to his score, similar to Georgy Timoshenko of Ukraine and Aleksander Delchev of Bulgaria, yet Armenian contender retains leadership based on tie break results.
Another representative of Armenia, Zaven Andriasyan beat Poland’s Jacek Stopa to climb to the 10th place with 6,5 points.