Հուլիսի 14-ին Դոնեցկի «Մետալուրգի» ուսումնամարզական բազայում ներկայացվել են ակումբի չորս նորեկ խաղացողները, հայտնում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
«Մետալուրգի» սպորտային տնօրեն Վարդան Իսրայելյանը լրագրողներին ծանոթացրել է նորեկների հետ: Նորեկներից երկուսը Հայաստանի հավաքականի անդամներ Գևորգ Ղազարյանն ու Մարկոս Պիզելին են: Ֆուտբոլիստները Դոնեցկի ակումբ են փոխադրվել Երևանի «Փյունիկից»:
Դոնեցկի ակումբում Ղազարյանը հանդես կգա 11 համարի տակ, իսկ Պիզելին՝ 8: Ֆուտբոլիստները ակումբի կազմում մի քանի ընկերական խաղ են անցկացրել, ինչպես նաև խաղացել են Ուկրաինայի առաջնության առաջին տուրում, Պիզելին խփել է հաղթական գոլը:

15 Июль 2011 - 08:16 AMT
14 июля перед тренировкой, на учебно-тренировочной базе донецкого «Металлурга» состоялось представление четырех новичков команды, передает официальный сайт клуба.
Спортивный директор «Металлурга» Вардан Исраелян познакомил журналистов с новобранцами «сине-белых». Двое из новичков футболисты сборной Армении Маркос Пизелли и Геворг Казарян. Футболисты перешли в донецкий клуб из ереванского “Пюника”.
В “Металлурге” Казарян будет выступать под номером 11, а Пизелли – под номером 8. Футболисты в составе клуба провели несколько игр в товарищеских матчах, а так же сыграли в первом туре чемпионата Украины, Пизелли забил победный гол команды.