Google News-ի քաղաքականության բաժնի յուրաքանչյուր ընթերցող վերջին 6 ամսվա ընթացքում միջինում կարդացել է 20 հոդված։
Ինչպես հաղորդում է Google-ի պաշտոնական բլոգը, այսօրվանից սկսած Google News-ի ամերիկյան թողարկումը ընթերցողներին հնարավորություն է տալու վաստակելու վիրտուալ նշաններ (badges)։ Որքան շատ ընթերցողը կարդա, այնքան ավելի բարձր մակարդակի նշան կվաստակի, ինչպես օրինակ՝ բրոնզ, արծաթ, ոսկի, պլատինում և այլն։
Google-ը հասանելի է դարձրել շուրջ 500 նշան։ Ընթերցողների վաստակած նշանները անձնական են, այսինքն ոչ ոք չի տեսնում դրանք։ Ցանկության դեպքում կարելի է դրանք կիսել ընկերների հետ։
Google-ը հայտարարել է, որ կհետևի, թե որքանով են մարդիկ ոգևորված նշանների գաղափարով, և եթե դա տարածում ստանա, ապա քայլեր կձեռնարկի հաջորդ նորամուծությունների համար։
Google-ը, փորձելով բարեփոխել Google News-ը, ընթերցողների խորհրդով այժմ արդեն առանձնացրել է գիտություն/տեխնիկա բաժինները։ Վերջիններս անջատ են գործում առայժմ միայն անգլերեն լեզվով էջում, մյուս լեզուներում նույնպես շուտով այդ երկու ոլորտները առանձին կներկայացվեն։

15 Июль 2011 - 10:05 AMT
Каждый из читателей раздела “политика” в Google News в течение последних 6 месяцев в среднем прочел около 20 статей.
Как сообщает официальный блог Google, начиная с сегодняшнего дня, выпуски Google News в Америке дадут читателям возможность заработать виртуальные значки (badges). Чем больше он прочтет, тем более высокого уровня значок может получить, например: бронзовый, серебряный, золотой, платиновый и т.д.
Google сделал доступными около 500 значков. Значки, полученные читателями, являются их собственностью, т.е. не будут видны другим читателям. При желании ими можно поделиться с друзьями.
Google заявил, что проследит за тем, насколько читатель заинтересовался данными нововведениями, если по отношению к ним будет проявлен интерес, он предпримет шаги к последующим нововведениям.
Google, стремясь улучшить Google News, по советам читателей отделил друг от друга разделы науки и техники. Они действуют свободно пока лишь на английском языке. На других языках вскоре эти два раздела также будут представлены по отдельности.