«Արդեն 10 օր հետո ես և իմ թիմը կմեկնենք Ծաղկաձոր, որտեղ կսկսեմ պատրաստվել իմ հաջորդ մենամարտին, որը տեղի կունենա Երևանում: Հիմա ես նույնպես մարզվում եմ, բայց հիմնական աշխատանքը կկատարեմ Ծաղկաձորի բազայում»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է IBO վարկածով թեթևագույն քաշային կարգում աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը:
Հայ բռնցքամարտիկի մրցակիցը կլինի Պաուլյուս Ամբունդան (Նամիբիա): Մենամարտը կկայանա սեպտեմբերի 3-ին Երևանում: Դա կլինի առաջին պրոֆեսիոնալ մենամարտը, որը տեղի կունենա Հայաստանում:
Դարչինյանը գտնվում է Հայաստանում և հուլիսի 15-ին ներկա է գտնվել Հայաստանի բռնցքամարտի առաջնությանը, որն անցնում է «Դինամո» մարզասրահում:
«Ես վաղուց էի ցանկանում մենամարտել հայրենիքում և ուրախ եմ, որ արդեն 7 շաբաթ անց կուրախացնեմ իմ հայ երկրպագուներին»- ասել է Դարչինյանը:

“Уже через 10 дней я и моя группа отправимся в Цахкадзор, где и начну готовиться к моему следующему поединку, который пройдет в Ереване. Сейчас я тоже тренируюсь, но основную работу сделаю на цахкадзорской базе”,- в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал чемпиона мира в легчайшем весе по версии IBO Вик Дарчинян.
Соперником армянского боксера будет Паулюс Амбунда (Намибия). Поединок состоится 3 сентября в Ереване. Это будет первым профессиональным боем, который пройдет в Армении.
Дарчинян находится в Армении и 15 июля присутствовал на чемпионате страны по боксу, который проходит в спортивном зале “Динамо”.
“Я давно хотел провести бой на родине и рад, что уже через 7 недель смогу порадовать моих армянских болельщиков”,- признался боксер.