Google-ի գործադիր տնօրեն Լարի Փեյջը ընկերության «երկրորդ քառորդի ձեռքբերումների հայտարարության» ժամանակ հայտնել է նորաստեղծ Google+ սոցցանցի որոշ պաշտոնական վիճակագրական տվյալներ։
Նա հաստատել է լուրերն այն մասին, որ Google+-ն ունի 10 միլիոն օգտագործող։ Լարի Փեյջը նշել է, որ 10 միլիոն օգտագործողը հիանալի ձեռքբերում է այն թիմի համար, որն աշխատում է Google+-ի վրա։
Լարի Փեյջը նաև տեղեկացրել է, որ Google+-ում օգտագործողներն օրական կիսում են 1 միլիարդ նյութ և սեղմում +1 կոճակը 2.3 միլիարդ անգամ։
«Մենք ցանկանում ենք, որ մարդիկ մեր արտադրանքներն օգտագործեն օրը երկու անգամ՝ ատամները մաքրելու պես»,-ասել է Լարի Փեյջը։
Լարի Փեյջը այս պահին 2-րդ ամենաշատ հետևող (follower) ունեցողն է Google+-ում՝ ըստ Socialstastics.com-ի վիճակագրության։

15 Июль 2011 - 10:53 AMT
Исполнительный директор Google Лари Пейдж во время представления “успехов компании во второй четверти” огласил некоторые официальные статистические данные относительно новой соцсети Google+.
Он подтвердил слухи о том, что число пользователей Google+ достигло 10 миллионов человек. Лари Пейдж заявил, что это прекрасный показатель и для команды, работающей на Google+.
Он также добавил, что в Google+ пользователи ежедневно делятся миллиардом материалов и 2,3 миллиарда раз нажимают на кнопку +1.
“Мы хотим, чтобы люди пользовались нашей продукцией не реже двух раз в день”,- сказал Лари Пейдж.
Согласно статистике Socialststiks.com, в данный момент Лари Пейдж является вторым обладателем большего числа follower в Google+.