Հուլիսի 15-18 հայտնի երաժիշտ Արտո Թունջբոյաջյանն ու Armenian Navy Band-ը համերգներով հանդես կգան Երևանի Mezzo ջազ ակումբում: Ինչպես ասուլիսում հայտարարել է Արտո Թունջբոյաջյանը, համերգային ծրագիրը դեռ կազմված չէ, քանի որ Armenian Navy Band-ը միշտ որոշում է, թե ինչ ծրագրով է հանդես գալու համերգից կես ժամ առաջ:
Խոսելով հետագա ծրագրերի մասին՝ Թունջբոյաջյանն ասել է, որ հուլիսի 19-ին կմեկնի Լոս Անջելես, որտեղ հանդես կգա համերգով, որից հետո մտադիր է խտասկավառակ ձայնագրել Հոլանդիայում:
Անդրադառնալով հայ երաժիշտների հետ հնարավոր համագործակցությանը՝ Թունջբոյաջյանն ասել է, որ Հայաստան է գալիս 1988 թվականից, սակայն դեռևս ոչ ոք նրան նման առաջարկ չի արել: «Իմ արվեստը բաց է բոլորի համար»,-ասել է նա:
Թունջբոյաջյանը երկար ժամանակ բացակայում էր քաղաքից, քանի որ զբաղված էր իր Human element խմբի խտասկավառակի ձայնագրությամբ: Այդ խմբի կազմում են առաջին աստիճանի աստղեր Լարրի Նովակը, Սքոթ Քինգսին ու Մեթյու Հարրիսոնը: Խմբի առաջին խտասկավառակը թողարկվել է ընթացիկ տարվա մայիսի 17-ին: Հարկ է նշել, որ խտասկավառակը մեծ հետաքրքրություն է առաջացրել ջազի սիրահարների շրջանում: Ինքը Թունջբոյաջյանն ասել է, որ խտասկավառակը բավականին բարդ էր ձայանգրելը, քանի որ խումբը փորձում էր նոր հնչյուններ ու մեղեդիներ ևս ձայնագրել, օրինակ, քամու ձայնը:

Since July 15 – 18, world renowned musician Arto Tuncboyacıyan and Armenian Navy Band will have a series of concerts in Mezzo jazz-club in Yerevan.
As Tuncboyacıyan told a press conference, no concrete concert program is specified yet since Armenian Navy Band always decides on the program half an hour before commencement of the concert.
“All depends on audience. The band has about 300 songs, and the choice is rich,” said the musician.
Speaking about further plans, Tuncboyacıyan noted that on July 19 he will leave for Los Angeles to give a concert, after which he plans to record a disk in Netherlands.
Touching upon cooperation opportunities with Armenian artists, the musician said that he has visited Armenia since 1998, but nobody made him a collaboration offer.
“My art has no keys and it is open for all,” said Tuncboyacıyan.
The vocalist was out for a while, busy with recording the disk Human element for his group, which includes world famous classic just stars such as Larry Novak, Scott Kinsey and Matthew Harrison. The first record of the band dates to May 17, 2011.
It should be noted that the disc made a big stir among American jazz fans. Tuncboyacıyan said that it was difficult to do record as the band tried to use new sounds in the music like wind sound, etc.