Foursquare թողարկել է իր iPhone ծրագրի նոր թարմացումը։ Այժմ iPhone օգտոգործողների Foursquare ծրագրում գործում է «Ծանուցումներ» (notification tray) ֆունկցիան։ Այս մասին հաղորդում է Foursquare-ի բլոգը։
Ծանուցումներ ֆունկցիան ծանուցում է օգտագործողին երբ ընկերը մեկնաբանում է օգտագործողի ամրագրումը (check-in), երբ ընկերները միասին ունեն նույն To-Do (անելիք) ցանկը, երբ օգտագործողի գտնվելու վայրում կան բազմաթիվ այլ Foursquare օգտագործողներ, երբ օգտագործողի Facebook ընկերներից մեկը միանում է Foursquare-ին և երբ օգտագործողը դառնում է տեղանքապետ (Mayor) և այլն։
Էկրանի վերևում կարելի է տեսնել, թե քանի քանի նոր ծանուցում ունի օգտագործողը։
Foursquare-ը նաև փորձարկում է տեղանքների էջերի (venue) նոր տարբերակը։ Այս էջերի միջոցով օգտագործողը հեշտությամբ թողնում է խորհուրդներ, կարծիքներ տեղանքի մասին, ավելացնում նկարներ կամ վայրեր իր «To-Do List»-ում։

Foursquare запустил новое обновление программы для iPhone. Отныне у пользователей iPhone в программе Foursquare задействована функция “Оповещения” (notification tray). Об этом сообщает блог Foursquare.
Данная функция оповещает пользователя об отметках друзей (check-in), если у всех друзей одинаковый список действий (To-Do), или если пользователь находится в таком месте, где много других пользователей Foursquare, или когда один из друзей в Facebook присоединяется к Foursquare и пользователь становится мэром (Mayor) и т. д.
В верхней части экрана можно увидеть количество новых оповещений, которые получил пользователь.
Foursquare испытывает также новую версию страниц venue. С помощью этих страниц пользователь с легкостью может поместить советы, комментарии о местности, добавить фотографии в своем “To-Do List”.