Բաթումիում ըմբշամարտի միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Ռաֆայել Մարտինետին, որտեղ անցած հանգստյան օրերին տեղի է ունեցել լողափնյա ըմբշամարտի աշխարհի առաջնություն, հայտարարել է, որ 2013-ին ըմբշամարտի ԵԱ-ն տեղի է ունենալու Վրաստանում:
«Վրաստանում մեծ ավանդույթներ կան ըմբշամարտի զարգացման ոլորտում, և այստեղ այս մարզաձևը շատ ընդունված է: Այստեղ կուտակվել է միջազգային մրցաշարեր անցկանցնելու մեծ փորձ»,- Մարտինետիի խոսքերը հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ռաֆայել Մարտինետին համոզմունք է հայտնել, որ վրացական կողմը փայլուն կկատարի այդ պատասխանատու առաքելությունը:

В Батуми президент международной Федерации борьбы (FILA) Рафаэль Мартинетти, где в минувшие выходные проходил чемпионат мира по пляжной борьбе, заявил, что чемпионат Европы по борьбе в 2013 году пройдет в Грузии.
“У Грузии огромные традиции в области развития борьбы как вида спорта, и ее здесь любят особенно. Здесь накоплен и немалый опыт проведения международных турниров. Думаю, настало время принимать у вас крупнейшие соревнования. И теперь я могу официально сообщить, что в 2013 году у вас пройдет первенство континента по греко-римской, вольной и женской борьбе”, – передает слова Мартинетти РИА Новости.
Глава FILA также выразил уверенность, что грузинская сторона блестяще справится с этой ответственной миссией.