Հուլիսի 24-ին Երևանի Ալ. Սպենդիարյանի անվան Օպերայի և բալետի պետական ակադեմիական թատրոնում կայանալու է Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանատան «Վարդանանք» պարի համույթի համերգը: Համերգին մասնակցելու են «Բարդիներ» պարային անսամբլը (Գեղարվեստական ղեկավար Վանուշ Խանամիրյան), Գյումրու «Վարդեվանյան» պարի թատրոնը (Գեղարվեստական ղեկավար` Հովիկ Վարդևանյան) և ՀՀ վաստակավոր արտիստ Արսեն Գրիգորյանը (Մրո):
Համերգը վարելու է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ազատ Գասպարյանը:
Այս տարի լրանում է Մոսկվայի Հայկական դեսպանատան «Վարդանանք» խորեոգրաֆիկ անսամբլի հիմնադրման և գործունեության 20-ամյա հոբելյանը: Համերգային մասը բաղկացած կլինի 2 տարբեր բեմադրական հատվածներից: Համերգը կայանալու է ՀՀ սփյուռքի նախարարության հովանու ներքո:

19 Июль 2011 - 04:30 AMT
24-го июля в Государственном академическом театре оперы и балета им. А. Спендиаряна состоится концерт хореографического ансамбля “Вардананк” Посольства Армении в Москве. В концерте примут участие танцевальный ансамбль “Бардинер” (художественный руководитель Вануш Ханамирян), Театр танца Гюмри “Вардеванян” ( художественный руководитель Овик Вардеванян) и заслуженный артист РА Арсен Григорян (Мро).
Концерт проведет народный артист РА Азат Гаспарян. В этом году исполняется 20 лет со дня основания хореографического ансамбля “Вардананк” Посольства Армении в Москве. Концерт будет состоять из двух частей.