Apple-ը պատրաստվում է թողարկել իր desktop օպերացիոն համակարգի հաջորդ տարբերակը՝ Mac OS X 10.7 Lion-ը, ինչպես նաև պատրաստվում է թարմացնել MacBook Air-ը չորեքշաբթի օրը՝ հուլիսի 20-ին, այս մասին հաղորդում է AppleInsider-ը։ Ըստ շրջանառվող լուրերի՝ Նոր MacBook Air-ը ունենալու է 128 GB SSD RAM և Lion-ը՝ որպես օպերացիոն համակարգ։
Այս տարվա Apple-ի ծրագրավորողների համաշխարհային կոնֆերանսի ժամանակ Apple-ը հայտարարեց, որ Lion-ը կգործարկվի հուլիս ամսին՝ առանց հստակ օրը նշելու։ Նոր օպերացիոն համակարգը հասանելի է լինելու Mac App Store-ում։

Apple is preparing for the launch of the next version of its desktop operating system, Mac OS X 10.7 Lion, as well as a refreshed MacBook Air on Wednesday, July 19, AppleInsider reports.
The new MacBook Air, according to rumors, is expected to come with a 128 GB SSD, 4 GB of RAM, a backlit keyboard and Lion as the operating system.
During this year’s WWDC (Apple Worldwide Developers Conference) keynote Apple announced that Lion is coming this July, without specifying a date. Instead of making the new OS available in physical stores, Apple opted to distribute it only via its Mac App Store.