Հաքերային Anonymous խումբը պատրաստվում է ստեղծել սեփական AnonPlus կոչվող սոցիալական ցանցը։ Նախաձեռնությունը մեկնարկեց, երբ Google արգելափակեց Anonymous-ի Google+ էջը, որը կոչվում էր Your Anon News։ Այս մասին հաղորդում է Mashable-ը։
Ներկայումս, AnonPlus.com-ն ընդամենը սովորական էջ է, որը տեղեկություններ է պարունակում սոցիալական ցանց ստեղծելու խմբի դրդապատճառների մասին ։
«Բարի գալուստ հեղափոխություն։ Մեր խումբը նպատակ ունի խափանել կառավարության գրաքննությունը», -գրված է AnonPlus.com –ում։
Այնտեղ նաև նշված է, որ իրենց նախագիծը գործարկվելու է մի օր՝ հանկարծակի և գիշերը։
Անցած ամիս Anonymous-ը DdoS հարձակման էր ենթարկել մի շարք թուրքական պետական կայքեր, որոնց թվում էր ինտերնետը կարգավորող մարմնի կայքը։ Anonymous խումբը պայքարում է թուրքական կառավարության կայքերը գրաքննելու որոշման դեմ։ Վերջիններիս մեղադրում են նաև մի շարք բանկերի և ընկերությունների կայքերի վրա հարձակումների համար, ինչպես օրինակ Sony ընկերության PlayStation Network-ն էր։ Վերջերս Anonymous-ը գողացել էր ԱՄՆ-ի կառավարության սերվերներից 4Գբ փաստաթղթեր։ Ըստ լուրերի, Anonymous-ը նաև կապ ունի մեկ այլ հաքերային խմբի՝ LulzSec-ի հետ։

19 Июль 2011 - 11:31 AMT
Хакерская группа Anonymous готовится создать собственную социальную сеть под названием AnonPlus. Такое решение было принято после того, как Google заблокировал страничку Anonymous в Google+, которая называлась Your Anon News. Об этом сообщил Mashable.
Сейчас AnonPlus.com представляет собой простую страницу, на которой содержатся сведения о причинах создания группой данной социальной сети.
“Добро пожаловать в революцию. Цель нашей группы – отмена цензуры, введенной правительством”, – пишет AnonPlus.com.
В сообщении также отмечено, что проект будет запущен внезапно, среди ночи.
В прошлом месяце Anonymous совершил ряд DdoS-атак на ряд турецких государственных сайтов, в том числе и на сайт органа, регулирующего Интернет.
Группа Anonymous борется против решения турецкого правительства о цензуре сайтов. Ее обвиняют во взломе сайтов некоторых банков и компаний, например сайта PlayStation Network компании Sony. Недавно группой Anonymous были украдены документы объемом 4 Гб с серверов правительства США. По некоторым сведениям, Anonymous поддерживает тесную связь с другой хакерской группой – LulzSec.