Այսօր Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի բացման արարողության մանրամասներին նվիրված ասուլիսի ժամանակ «Ֆյուջիթիվ Սթուդիոս» ընկերության ներկայացուցիչ Արմեն Կուպելյանը նշեց, որ System of a Down խմբի՝ Երևանում համերգով հանդես գալու լուրերը չեն կարող ճշմարիտ լինել։«Այս պահին Հայաստանում ոչ մի ընկերություն բանակցություններ չի սկսել System of a Down խմբի մենեջմենթի հետ։ Եթե ցանկանում եք, կարող եք հարցնել հենց Սերժ Թանկյանին, նա 3 շաբաթից այստեղ է լինելու մենահամերգով»,-ասաց Արմեն Կուպելյանը։
«Դիիմ Քոմյունիքեյշնզ» ընկերության տնօրեն Րաֆֆի Նիզիբլյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց, որ բոլոր լուրերն այն մասին, թե System of a Down-ը Երևան է գալու սեպտեմբերի 21-ին, չեն համապատասխանում իրականությանը. «Ես հաստատ ասում եմ, սեպտեմբերին System of a Down-ը համերգ չի տալու Երևանում։ Եթե նման բան լիներ, System of a Down-ի կայքում համերգների ցանկում նշված կլիներ Հայաստանը»։
Ինչպես նշեց Րաֆֆի Նիզիբլյանը, Սերժ Թանկյանի և System of a Down-ի մենեջմենթը տարբեր մարդիկ և տարբեր ընկերություններ են իրականացնում։
Ավելի վաղ հունիսի 20-ին Youtube-ում հայտնվել է տեսահոլովակ, որտեղ SOAD բաս-կիթառահար Շավո Օդաջյանը երկրպագուներին ասել է, որ խումբն ուրախ է համերգով Մոսկվա այցելելու համար և շուտով այն լինելու է նաև Հայաստանում: Ըստ լուրերի, խումբն ամբողջ կազմով առանձին համերգով հանդես կգա Հայաստանում 2012 թվականի ապրիլի 24-ին՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը:
Սերժ Թանկյանը օգոստոսի 14-ին Երևանում Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի բացման արարողությունից հետո հանդես կգա բացօթյա անվճար մենահամերգով։ Սերժ Թանկյանը մենահամերգով հանդես է եկել Երևանում 2010-ի ամռանը, իսկ System of a Down խումբը, միավորվելով 2011 թվականին, սկսել է իր համերգաշրջանը Եվրոպայում:

On July 21 press conference within the framework of opening ceremony of Tumo center for creative technologies, Fujifilm Studios represenatative Armen Kupelyan noted that rumor about concert of System of a Down in Yerevan in Sept. is not true.
“At present neither Armenian company negotiates with managers of System of a Down. You may ask directly Serj Tankian, if you want, he will be here in some three weeks,” said Kupelyan.
Director of Deem Communications Raffi Niziblyan told PanARMENIAN.Net reporter that rumor about Sept. 21 concert of System of a Down in Yerevan is not true.
“I assure you that System of a Down will not arrive in Yerevan in September. If it were true the information would be on the band’s website,” Niziblyan said.
As the Director of Deem Communications stressed, managers of Tankian and System of a Down are different persons from different companies.
Earlier on Youtube there was a video, where SOAD bass guitar Shavo Odadjian said in Moscow that group will be happy to visit Moscow with a concert and will be in Armenia soon. Rumors go round that the band members expressed willingness to perform in Armenia on April 24, Armenian Genocide Commemoration Day.