Հուլիսի 21-ին «Շախտյորը», որտեղ հանդես է գալիս Հենրիխ Մխիթարյանը, Ստամբուլում ընկերական հանդիպում է անցկացրել թուրքական «Ֆեներբախչեի» հետ, որն այդպես էլ ավարտին չի հասել՝ կասեցվելով 67-րդ րոպեին, քանի որ թուրք երկրպագուներն անկարգություններ էին հրահրել:
Ինչպես հայտնում է «Շախտյորի» պաշտոնական կայքը, դաշտում մի աննկարագրելի բան էր կատարվում. լավ է, որ ֆուտբոլիստները հասրցել էին լքել այն: Մարզադաշտի աշխատակիցներն ուղղակի չէին կարողանում զսպել խենթացած ու անկառավարելի դարձած ամբոխին:
Այնուհետև «Շախտյորի» ֆուտբոլիստներին հաջողվեց հասնել օդանավակայան և նրանք վերադարձան Դոնեցկ: Հատկապաես վշտացած էր թիմի ավագ մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն, որը թիմը Ստամբուլ խաղալու համար էր բերել և չէր ակնկալում նման վերաբերմունքի ականատեսը լինել Թուրքիայում:

Shakhter vs Fenerbahce match was stopped at the 69th minute, RIA Novosti reports.
Fans at the Fenerbahce stadium in Istanbul have ruined a match at the stadium of Sukru Saracoglu Stadium with Ukraine's Shakhtar from Donetsk.
About 40 heads and administrators of football clubs were arrested for fixed matches of the 2010-2011 premier-league. About 20 matches were fixed. Azyz Yildirim, President of Fenerbahce FC, is among the arrested.
Turkish fans attacked the press section of the stadium, half-back of the Armenian team Henrich Mkhitaryan said. Captain of the Ukrainian team Dario Srna noted that the atmosphere at the stadium was positive and he would want Yildirim to be released.