Հայաստանի հավաքականի և Դոնեցկի «Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը պատմել է ակումբի պաշտոնական կայքին Ստամբուլում «Ֆեներբախչեի» հետ խաղում կատարվածի մասին:
«Կարծում եմ, որ նրանք պատրաստ էին ֆանատների որոշ ակցիաների, սակայն, հազիվ թե որևէ մեկը սպասում էր, որ նրանք կփչացնեն ամբողջ խաղը: Այնպես ստացվեց, որ մենք 70 րոպեից քիչ խաղացինք: Հուսով ենք, որ «Լիոնի» հետ ամեն ինչ այլ կերպ կլինի, մենք տանն ենք խաղալու, մեր երկրպագուները թուրքերի նման իրենց չեն պահի»,-ասել է Մխիթարյանը:
Հուլիսի 21-ին մրցավարը Ստամբուլում ընթացող «Շախտյոր»-«Ֆեներբախչե» խաղը ստիպված էր կասեցնել 67-րդ րոպեին, քանի որ թուրք երկրպագուները անկարգություններ էին հրահրում:
Մրցակցի մասին Մխիթարյանն ասել է, որ իր թիմը ծանոթ էր թուրքական թիմերի ոճին և մեկնել էր Ստամբուլ ֆուտբոլ խաղալու և հաղթելու համար: «Այդպիսով, մենք պետք է հարմարվեինք երկու խաղի ժամանակացույցին, հաղթեինք: Մեզ համար դա շատ կարևոր էր: Սակայն, այնպես ստացվեց, որ խաղն ավարտին չհասավ»:

22 Июль 2011 - 07:08 AMT
Полузащитник сборной Армении и донецкого «Шахтера» Генрих Мхитарян официальному сайту клуба рассказал о некоторых подробностях того, что случилось в Стамбуле во время матча с “Фенербахче”.
“Думаю, что они были готовы к некоторым акциям со стороны фанатов, но вряд ли кто-то ожидал, что они вот так испортят матч. Но получилось, что мы сыграли менее 70 минут. Надеемся, что с «Лионом» все будет иначе, потому что играть мы будем дома, и наши поклонники, думаю, вряд ли будут вести себя так же”,- сказал Мхитарян.
21 июля на стадионе “Шюкрю Сараджоглу” арбитр матча “Шахтер” – “Фенербахче” вынужденно остановил игру на 67 минуте, поскольку турецкие болельщики создавали беспорядки.
Об уровне соперника Мхитарян сказал, что они хорошо знали стиль турецких команд, и поехали в Стамбул, чтобы играть в футбол и победить: “Таким образом, мы должны были адаптироваться к графику в два матча, выигрывать. Для нас это очень важно. Но так получилось, что игра не закончилась”.