Apple-ի լրատվական ծառայությունը հաղորդում է, որ ընդամենը մեկ օրում, Lion օպերացիոն համակարգի թողարկման հենց առաջին օրը, գրանցվել է 1 միլիոն ներբեռնում։ Հասանելի լինելով ԱՄՆ-ում 29.99 դոլարով Mac App Store-ից՝ այն համարվում է Apple-ի պատմության մեջ ամենաարագ գնվող ՕՀ-ն։
«Lion-ը օգտագործողների կողմից ֆանտաստիկ արձագանք է ստացել»,- ասել է Apple-ի արտադրանքների մարքեթինգի գծով ավագ փոխնախագահ Ֆիլիպ Շիլերը,
Lion-ը ներկայացնում է 250 նոր ֆունկցիաներ, ներառելով Multi-Touch ժեստեր, Mission Control, Mac-երով նորարար դիտելու եղանակ, Mac App Store և մի շարք այլ նորություններ։
Հասանելի լինելով 123 երկրներում՝ Mac App Store-ը հեղափոխություն է բերում Appple Store-ի պատմության մեջ։ Mac App Store-ը առաջարկում է կրթական ծրագրեր, խաղեր, գրաֆիկա, դիզայն և այլն։

Информационная служба Apple сообщает, что только в первый день запуска операционной системы Lion зарегистрирован миллион загрузок. Будучи доступной в США за 29,99 долларов, Mac App Store стала самой быстро реализуемой операционной системой Apple.
“Мы получили фантастические отклики со стороны пользователей Lion”, – сказал вице-президент компании по маркетингу Филипп Шиллер.
Lion представляет 250 новых функций, включая жесты Multi-Touch, новейшие версии просмотра Mission Control, Mac, Mac App Store, а также ряд других новинок.
Будучи доступной в 123 странах, Mac App Store произвела революцию в истории Apple Store. Mac App Store предлагает образовательные программы, игры, графику, дизайн и т.д.