Գրեթե 5-ժամյա պայքարից հետո ավարտվեց շախմատի աշխարհի թիմային առաջնության Հայաստանի ու Ադրբեջանի ներկայացուցիչներ Վլադիմիր Հակոբյանի ու Ռաուֆ Մամեդովի պարտիան:
Մինչ այս պարտիայի ավարտը Հայաստանը զիջում էր 2:1 հաշվով՝ Գաբրիել Սարգսյանը զիջեց չորրորդ խաղատախտակի վրա, իսկ Լևոն Արոնյանն ու Սերգեյ Մովսիսյանը ոչ ոքի խաղացին:
Հակոբյանը պայքարեց մինչև վերջ՝ աշխատելով ոչ ոքի ապահովել Հայաստանի հավաքականի համար: Նա կարողացավ հաղթանակի հասնել 72-րդ քայլում և կարևոր միավոր բերեց հավաքականին:
Հայաստանի հավաքականը ոչ ոքի՝ 2:2, խաղաց Ադրբեջանի հետ և շարունակում է գլխավորել մրցաշարային աղյուսակը 13 միավորով: Վերջին՝ 9-րդ տուրում Հայաստանը կհանդիպի Ուկրաինայի հավաքականի հետ:

25 Июль 2011 - 12:16 AMT
После более чем пятичасовой борьбы завершилась партия 8 тура командного чемпионата мира по шахматам между представителями Армении и Азербайджана Владимиром Акопяном и Рауфом Мамедовом.
До завершения этой партии сборная Армении уступала со счетом 2:1, на четвертой доске уступил Габриель Саркисян, а Левон Аронян и Сергей Мовсисян сыграли вничью.
Акопян бился до конца и старался принести ничью сборной Армении в этой встрече. Армянский гроссмейстер смог победить на 72 ходу и принести сборной важное очко.
Сборная Армении сыграла вничью с Азербайджаном – 2:2 и продолжает с 13 очками возглавлять турнирную таблицу чемпионата. В последнем – 9 туре сборная Армении сыграет с Украиной.