«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է Beeline Extreme 2011 արտաճանապարհային մեքենաների վարման առաջին միջազգային բաց առաջնության ավարտի մասին: Որպես մրցույթի կազմակերպիչ հանդես է եկել «4×4 Off Road» ակումբը` «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցությամբ:
Առաջնությանը մասնակցել է 25 թիմ Հայաստանից, Վրաստանից և Իրանից` 20 ավտոմեքենայով և 5 կվադրացիկլով: Պրոֆեսիոնալ դասում առաջին տեղը զբաղեցրեց Վրաստանը ներկայացնող Թեյմուրատ Շերգելաշվիլին` Mitsubishi Pajero ավտոմեքենայով: Սիրողական դասում առաջատար դարձավ Վրաստանի մեկ այլ ներկայացուցիչ Դավիթ Մամուկաշվիլին, ով հանդես էր գալիս Jeep Wrangler ավտոմեքենայով: Կվադրացիկլի մրցմանն աչքի ընկավ հայաստանցի մասնակից Էդուարդ Գայֆաջյանը: Մրցանակային տեղեր զբաղեցրած մասնակիցները «ԱրմենՏել» ընկերության կողմից ստացան նեթբուքեր և սմարթֆոններ:
«Beeline ապրանքանիշն ասոցացվում է դրական էմոցիաների, պայծառ ոճի և գործողությունների ազատության հետ: Մենք ուրախ ենք աջակցելու Հայաստանի համար նոր մարզաձևի տարածմանը և առաջնության բոլոր մասնակիցներին և բազմաթիվ հանդիսատեսներին հաղորդելու դրական էմոցիաների նոր լիցք և անսահման ադրենալին», – նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Jeep Trial` արտաճանապարհային մեքենաներ վարելու հմտության առաջնություն է: Jeep Trial առաջնության ժամանակ ճանապարհը հաղթահարելու հիմնական չափանիշը ճշգրտություն և հստակությունն է: Առաջնություներին կարող են մասնակցել տարբեր ավտոմեքենաներ` ջիպեր, բեռնատարներ:

ArmenTel CJSC (Beeline trade name) announced on completion of the first open Beeline Extreme 2011 ATVs (All-terrain vehicle) Championship.
The contest was organized by 4×4 Off Road Club at support of ArmenTel company.
25 teams from Armenia, Georgia and Iran on 20 cars and 5 quadricycles participated in the Championship. The first place among professionals was won by the participant from Georgia Teymuraz Shergelashvili on Mitsubishi Pajero. Among amateurs, the victory was won by another representative from Georgia David Mamukashvili on Jeep Wrangler. In quadricycle category Edward Gaifadjyan distinguished. The winners were presented netbooks and smartphones from ArmenTel company.
“Beeline trade mark is traditionally associated with positive emotions, brightness and freedom of action. We are happy to support new sport in Armenia and to give lots of positive emotions and adrenaline to participants and audience,” said ArmenTel Director General Igor Klimko.
Jeep Trial is an ATVs driving skill competition. The main criterion of overcoming speedway in Jeep Trial is accuracy and precision. Various vehicles like jeeps and trucks may participate in the contest.