26 Հուլիս 2011 - 07:26 AMT
Օգոստոսի 12-22-ը չինական Շենժեն քաղաքում տեղի կունենա 26-րդ ծանրամարտի ամառային ունիվերսիադան: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Փաշիկ Ալավերդյանը, Հայաստանը կներկայացնեն 5 ծանրորդներ:
Մինչև 77 կգ քաշային կարգում հանդես կգա Աղասի Աղասյանը, որը 2010թ. հաղթող ճանաչվեց ուսանողների շրջանում: Արամ Անդրիկյանը հայտագրված է մինչև 85կգ քաշային կարգում, Նորայր Վարդանյանն ու Վարդան Դավթյանը՝ 94 կգ: Իսկ ծանր քաշային կարգում Հայաստանը կներկայացնի գյումրեցի Հայկ Հակոբյանը:
Ծանրորդները պատրաստվում են մրցաշարին Ծաղկաձորում, որտեղ հավաքի են մասնակցում Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի հետ:

The 26th Summer Universiade 2011 will take place on August 12-22 in Shenzhen, China, according to Pashik Alaverdyan, Secretary General of the Armenian Weightlifting Federation.
Armenia will be represented by 5 weightlifters at the Universiade, Alaverdyan told PanARMENIAN.Net.
Aghasi Aghasyan, who was a winner among students in 2010, will compete in weight category 77kg. Aram Andrikyan is announced in 85 kg, Norayr Vardanyan and Vardan Davtyan in 94kg. In weight category over 105kg, a Gyumri weightlifter Hayk Hakobyan will compete for Armenia.
Weightlifters are getting ready for the tournament in Tsakhkadzor, a place of meeting with the Armenian men’s national team.