Հայաստանում ինտերնետին միացել են շուրջ 200 000 տնային տնտեսություններ, ինչը բավական լավ ցուցանիշ է: Այդ մասին հուլիսի 26-ին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Ինտերնետ հանրություն» ՀԿ-ի փոխնախագահ Գրիգոր Սաղյանը: Նրա խոսքով, ինտերնետ օգտագործողներին հաշվելու համար կազմակերպությունը ղեկավարվում է պաշտոնական տվյալներով, հրապարակված «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի կողմից, որը երկու շաբաթ առաջ պարգևատրել է իր 100 000-րդ օգտագործողին, ինչպես նաև circle.am-ի վիճակագրական տվյալներով, որոնց համաձայն «ԱրմենՏելին» բաժին է ընկնում բաժանորդների 50 տոկոսը: «Մենք այստեղից հետևություն ենք անում, որ Հայաստանում ինտերնետին միացել են շուրջ 200 000 տնային տնտեսություններ, իսկ այստեղ պետք է հաշվի առնել ընտանիքի անդամների միջին թիվը»,- ասել է նա:
Սաղյանի խոսքով, բջջային կապով ինտերնետ օգտագործողների շարքում «ԱրմենՏելին» և Օրանժին բաժին է ընկնում 18 տոկոս, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ին՝ 12 տոկոս:

About 200000 households in Armenia are connected to the internet, according to Internet-Society NGO vice-chairman.
At July 26 news conference in Yerevan, Grigor Sahyan assessed the figure cited as satisfactory. As he noted, to calculate the total number of internet users, the organisation used Armentel CJSC-published official data, as well as circle.am statistics, which indicates Armentel connection users (approx. 100000) as 50% of all internet users in Armenia.
According to data provided by Mr. Sahyan, 18% of mobile internet users in Armenia use Armentel services, 18% -Orange; 12%-VivaCell.