27 Հուլիս 2011 - 10:31 AMT
Հուլիսի 27-ին FIFA-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների հերթական վարկանիշային ցուցակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը շարունակում է 462 միավորով զբաղեցնել 70-րդ տեղը։
Հուլիսի վարկանիշի արդյունքներով տեղի կունենա 2014-ի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի վիճակահանությունը, որը կկայանա Բրազիլիայում։
Նշենք, որ 2011-ին Հայաստանի հավաքականն անցկացրել է երեք հանդիպում։ Ընկերական խաղում Վարդան Մինասյանի սաները 1։2 հաշվով զիջել են Վրաստանի հավաքականին, իսկ 2012-ի ԵԱ ընտրական մրցաշարում սեփական հարկի տակ ռուսների հետ խաղացել են 0։0, իսկ արտագնա խաղում զիջել են 3։1 հաշվով։
2012-ի ԵԱ ընտրական մրցաշարի B խմբում Հայաստանի մրցակիցները զբաղեցնում են հետևայլ տեղերը. Ռուսաստանն իջել է 18-րդ տեղը, Սլովակիան՝ 29, Իռլանդիան՝ 33, Մակեդոնիան՝ 96, Անդորրան՝ 203։
Վարկանիշային ցուցակը կրկին գլխավորում է Իսպանիան 1588 միավորով։ Երկրորդ տեղում Հոլանդիան (1542 միավոր) է, երրորդ տեղում՝ Գերմանիան (1305 միավոր) ։

27 Июль 2011 - 10:31 AMT
27 июля FIFA (Международная федерация футбола) опубликовала очередной рейтинг-лист национальных сборных. Национальная сборная Армении продолжает с 462 очками занимать 70 место.
По итогам июльского рейтинга пройдет жеребьевка отборочного этапа чемпионата мира 2014 года, который пройдет в Бразилии.
Отметим, что в 2011 году сборная Армении провела три встречи. В товарищеском матче подопечные Вардана Минасяна со счетом 1:2 уступили Грузии, а в отборочном турнире EURO-2012 в домашнем матче с россиянами сыграли вничью – 0:0, а в гостях уступили со счетом 3:1.
Соперники сборной Армении в группе В отборочного турнира чемпионата Европы 2012 года занимают следующие места: Россия опустилась на 18 место, Словакия – на 29 место, Ирландия на 33 позиции, Македония на 96 месте. Андорра на 203 месте.
Рейтинг-лист продолжает возглавлять чемпион мира и Европы – сборная Испании с 1588 очками. На втором месте серебряный медалист мира сборная Голландии (1542 очка). На 3 месте сборная Германии (1305 очков).