WBO վարկածով միջին քաշային կարգում աշխարհի չեմպիոն Դմիտրի Պիրոգն արդեն ձեռնամուխ է եղել մարզումներին և ակտիվ պատրաստվում է իր տիտղոսի հավակնորդ Գենադի Մարտիրոսյանի դեմ մենամարտին։ Մարտը կայանալու է սեպտեմբերի 24-ին Կրասնոդարում։
Պիրոգ-Մարտիրոսյան մենամամարտը պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի պատմության մեջ կդառնա առաջին դեպքը, երբ երկու մարզիկներն էլ կներկայացնեն Ռուսաստանը։
«Ես կանեմ այն ամենն, ինչ կախված է ինձանից. կպատրաստվեմ և կմարզվեմ։ Հիմա իմ հրավերով Սամարայից ժամանել են մարզիչներ, մոտ օրերը գալու են ևս մի քանի մասնագետներ։ Սպարինգներ առայժմ չկան, միայն նախապատրաստական աշխատանք»,- Պիրոգի խոսքերը հաղորդում է allboxing.ru-ն։
Պիրոգը նվաճել է աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսն անցյալ տարվա հուլիսի 31-ին՝ պարտության մատնելով ամերիկացի Դենիել Ջեյկոբսին։ Բռնցքամարտիկը հաղթանակ է տարել բոլոր 18 պրոֆեսիոնալ մարտերում (14-ը՝ նոկաուտով)։ Մարտիրոսյանը տարել է 22 հաղթանակ և 2 պարտություն։

According to powerful Russian promoter Kirill Pchelnikov, WBO middleweight champion Dmitry Pirog (18-0, 14 KOs) will conduct the second defense of his title against WBO #1 and obligatory challenger Gennady Martirosyan (22-2, 11 KOs) on September 24 in Krasnodar, a short distance from his hometown of Temryuk. It’ll be the first ever title fight between two Russians to be held not only in Russia but also across the globe.
“We have already reached agreement with Team Martirosyan. There are few technical details to work off but I can say that this fight is finally on after a lengthy period of negotiations”, confirmed Pchelnikov to R-Sport Russian media agency. “The contest will be held at Olympus sport auditorium in Krasnodar. We are planning a huge event with six more quality duels between well-know fighters,” boxingscene.com cited him as saying.