Այսօր Orange Tennis ակումբում տեղի ունեցան «Orange Cup» մինչև 14 տարեկան պատանիների և աղջիկների միջազգային մրցաշարի կիսաեզրափակիչ խաղերը, որոնց արդյունքում պարզ դարձան եզրափակիչների մասնակիցների անունները.
Վաղը առավոտյան ժամը 10-ին եզրափակչում կմրցեն Ղազարյան Արշակ (Հայաստան) – Դենիս Կլոկ (Ուկրաինա), Անաստասիա Շաուլսկայա (Ռուսաստան) – Եկատերինա Ալայ (Ռուսաստան) զույգերը։
Արշակ Ղազարյանը կիսաեզրափակչում հաղթանակ է տարել այս մրցաշարի առաջին համար հանդիսացող Իգամբերդիև Տիմուրի նկատմամբ:
Այս մրցաշարին մասնակցում են 90 պատանի թենիսիստներ տասներկու երկրներից (Գերմանիա, Իտալիա, Թուրքիա, Իսրայել և այլն):
Այս մրցաշարին կհաջորդեն Ալեքսանդր Ծատուրյանի և Արթուր Շիլաջյանի հուշամրցաշարերը մինչև 14,16 տարիքային խմբերում:

29 июля в Ереване в клубе “Orange Tennis” состоялись полуфинальные встречи теннисного турнира “Orange Cup”, в котором выступают спортсмены до 14 лет.
Среди юношей в финале встретятся Аршак Казарян (Армения) и Денис Клок (Украина). Среди девушек сыграют две представительницы России: Анастасия Шаульская и Екатерина Алай. Финальные встречи состоятся 30 июля. Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе Федерации тенниса Армении.
В турнире принимали участие 90 теннисистов из 12 стран – Италии, Германии, Израиля, Турции и других.
Затем в Ереване состоятся еще два юношеских турнира, посвященные памяти Александра Цатуряна (1-6 августа) и Артура Шиладжяна (8-13 августа), сыграют 14-16- летние теннисисты.