«Կրասնոդարը» սեփական հարկի տակ կարողացավ ոչ ոքի գրանցել Ռուսաստանի առաջնության առաջատար «ՑՍԿԱ»-ի հետ խաղում: 18-րդ տուրում Յուրա Մովսիսյանի թիմը ոչ ոքի խաղաց մոսկովյան ակումբի հետ՝ 1:1: Առաջինը հաշիվը բացեցին «ՑՍԿԱ»-ի ֆուտբոլիստները. իր հաշվին գոլ գրանցեց Խոնդան: Արդեն 32-րդ րոպեին մրցավարը 11-մետրանոց հարված նշանակեց Իգոր Ակինֆեևի դարպասին, սակայն հայաստանյան ռմբարկուի հարվածից հետո գնդակը դիպավ դարպասաձողին: «Կրասնոդարին» պարտությունից փրկեց Միխեևը, որը գոլ իրացրեց 60-րդ րոպեին:
«Ես կասեի, որ սա մեր լավագույն խաղերից մեկն էր: Թեև մենք վատ մեկնարկեցինք և, ինչպես միշտ, հիմար գնդակ ընդունեցինք մեր դարպասը, դրանից հետո մենք սկսեցինք լավ խաղալ, չիրացրեցինք պենալտին, երկրորդ խաղակեսում նույնպես չօգտագործեցինք լավ պահը: Ես շնորհավորում եմ իմ սաներին և հանդիսատեսներին, որոնք, ի դեպ, գնալով շատանում են»,- «Կրասնոդարի» գլխավոր մարզիչ Սլավոլյուբ Մուսլինի խոսքն է հաղորդում ակումբի պաշտոնական կայքը:
«Կրասնոդարը» 23 միավորով 9-րդ տեղում է, իսկ «ՑՍԿԱ»-ն շարունակում է գլխավորել մրցաշարային աղյուսակը 41 միավորով: 19-րդ տուրում «Կրասնոդարը» իր ուժերը կչափի «Ամկարի» հետ:

“Краснодар” на своем поле смог добиться ничьи с лидером чемпионата России ЦСКА. В 18 туре команда Юры Мовсисяна сыграла вничью с московским клубом – 1:1. Первыми счет открыли футболисты ЦСКА, гол на счету у Хонды. Уже на 32 минуте арбитр назначил 11-метровый удар в ворота Игоря Акинфеева, но после удара армянского форварда мяч угадил в штангу. “Краснодар” от поражения спас Михеев, который забил гол на 60 минуте.
“Я бы сказал, что это одна из лучших наших игр. Хотя мы плохо начали и получили, как обычно, глупый гол. Потому, что именно такие мячи мы получаем в последнее время. После этого мы стали играть хорошо, не реализовали пенальти, во втором тайме также не воспользовались хорошим моментом. Я поздравляю моих ребят и зрителей, которых, к слову, на трибунах все больше и больше”, – передает слова главного тренера “Краснодара” Славолюба Муслина официальный сайт клуба.
“Краснодар” с 23 очками занимает 9 место, а ЦСКА продолжает лидировать на чемпионате с 41 очком. В 19 туре “Краснодар” в гостях сыграет с “Амкаром”.