IBO վարկածով չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը արդեն գրեթե մեկ ամիս է գտնվում է Հայաստանում ու պատրաստվում է Պաուլյուս Ամբունդայի (Նամիբիա) հետ մենամարտին, որը տեղի կունենա սեպտեմբերի 3-ին Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:
Հավաքն անցնում է Ծաղկաձորում, որտեղ PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Դարչինյանն ասել է, որ մարզումները լավ են ընթանում: «Իմ հետ մարզվում են Ազատ Հովհաննիսյանն ու Գաբրիել Տոլմայանը, որոնք նույնպես իրենց հերթական մենամարտերը կանցկացնեն Երևանում սեպտեմբերի 3-ին: Սպարինգները ես անցկացնում են տղաների հետ, քանի որ մինչ մենամարտը ընդամենը մեկ ամիս է մնացել, նախապատրաստական աշխատանքներն ու սպարինգները գագաթնակետին են հասնում: Ընդհանուր առմամբ, ես գոհ եմ իմ մարզումների ընթացքից»,-ասել է Դարչինյանը:
Մենամարտից երկու շաբաթ առաջ Դարչինյանն ու նրա թիմը կշարունակեն մարզումները Երևանում, կլիմային ընտելանալու համար: Ամբունդայի մասին հայ բռնցքամարտիկը շատ բան չգիտի, սակայն առաջիկայում կուսումնասիրի մենամարտելու նրա ոճը: «Նրա մասին գիտեմ միայն այն, որ նա ձախլիկ է և ակտիվ բռնցքամարտիկ: Շուտով կստանամ տեսագրությունները և մարզիչի հետ միասին կուսամնասիրենք նրա մենամարտերը»:
Սեպտեմբերի 3-ին բռնցքամարտի սիրահարները երևանյան շոուի ընթացքում կտեսնեն հինգ մենամարտ, Դարչինյան-Ամբունդա մենամարտից բացի, չեմպիոնի տիտղոսի համար կպայքարեն Աֆրիկայից ու Նոր Զելանդիայից ժամանած բռնցքամարտիկները:
«Ես վաղուց էի ուզում մենամարտել հայրենիքում և ուրախ եմ, որ վերջարպես, իմ երազանքը կատարվեց: Կարծում եմ, որ երեկոն լավը կլինի և երկրպագուները մեծ հաճույք կստանան»,-խոստովանել է բռնցքամարտիկը:

On September 3, IBO bantamweight champion, the Armenian-born boxer Vic Darchinyan will defend his title in a combat against Namibian boxer Paulus Ambunda at Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex in Yerevan.
The training sessions are held in Tsakhkadzor, where Darchinyan told PanARMENIAN.Net reporter that trainings and sparrings are successful.
“Azat Hovhannisyan and Gabriel Tolmajyan train with me. They are also combating on Sept. 3. One month left till the combat. In general, I am pleased with my training,” Darchinyan said.
With just 2 weeks before the clash, Darchinyan and his team will continue training in Yerevan. Armenian boxer knows few about Ambunda but he will study him, his fighting style in the near future.
Soon Armenian boxing fans will enjoy 5 professional clashes at Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex in Yerevan. Besides Darchinyan-Ambunda fights boxers from Africa and New Zealand will combat for Champion’s title.
“It’s been my wish to have a combat in my motherland and, I’ll offer my fans a chance to enjoy the match,” Darchinyan said.