Սեպտեմբերի 3-ին Երևանում կայանալիք բռնցքամարտի երեկոյի շրջանակներում իր 13-րդ մենամարտը կանցկացնի Գաբրիել Տոլմաջյանը, որն ապրում և մարզվում է ԱՄՆ-ում: Միջին քաշային կարգում 12 մենամարտերից 10-ը բռնցքամարտիկն ավարտել է հաղթանակով, մեկ հանդիպում ավարտվել է ոչ ոքի և մեկում նա պարտություն է կրել:
«Ես շատ ուրախ եմ, որ հնարավորություն եմ ստացել մենամարտել Հայաստանում: Շնորհակալ եմ Վիկ Դարչինյանին, որ հայրենիքում մենամարտելու հրավեր ստացա: Հուսով եմ, որ մեր մենամարտերը կօգնեն Հայաստանում պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի զարգացմանը»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել բռնցքամարտիկը:
Տոլմաջյանն արդեն մեկ ամիս է, ինչ գտնվում է Հայաստանում IBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Վիկ Դարչինյանի ու Ազատ Հովհաննիսյանի հետ, որը վերջերս է անցել պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտ, և համատեղ մարզումներ է անցկացնում նրանց հետ: «Հուսով եմ, որ սեպտեմբերի 3-ին այդ մարզումների արդյունքները դրական կլինեն: Մարզումներն անցնում են բարձր մակարդակով և աշխատելու ժամանակ դեռ կա»:
Բռնցքամարտիկներն արդեն սկսել են 8-ռաունդանոց սպարինգները: Ըստ Տոլմաջյանի, համատեղ մարզումներն անհրաժեշտ են, իսկ սպարինգների շնորհիվ մարզիկները կարող են իրենց ցույց տալ գործում ու սխալները շտկել:
«Սեպտեմբերի 3-ին երևանյան մենամարտում իմ մրցակիցը կլինի Մեքսիկայից: Ես դեռ չեմ ստացել նրա մարտերի տեսագրությունները, սակայն ինձ տեղեկացրեցին, որ նա փորձառու բռնցքամարտիկ է և արդեն 40 մենամարտ է անցկացրել: Ես ամեն ինչ կանեմ, այդ մենամարտում հաղթելու համար: Այդ հանդիպումից հետո պրոմոուտերը, հավանաբար, կկազմակերպի 12-ռաունդանոց մենամարտեր»,-ասել է բռնցքամարտիկը:

4 Август 2011 - 13:08 AMT
3 сентября во время боксерского вечера в Ереване свой 13 поединок проведет Габриель Толмаджян, который живет и тренируется в США. В средней весовой категории из 12 поединков боксер 10 завершил в свою пользу, одна встреча завершилась вничью, и в одной он уступил.
“Я очень рад, что у меня появилась возможность провести поединок в Армении. Именно благодаря Вику Дарчиняну я получил приглашение выступать на родине. Надеюсь, что наши поединки помогут развитию профессионального бокса в Армении”, – сказал боксер корреспонденту PanARMENIAN.Net.
Толмаджян уже месяц находится в Армении и вместе с чемпионом мира по версии IBO Виком Дарчиняном и Азатом Оганнисяном, который недавно перешел в профессиональный бокс, проводит совместные тренировки: “Надеюсь, что 3 сентября результат этих тренировок будет положительным. Тренировки проходят на высоком уровне, отлично готовимся, еще есть время для дальнейшей работы”.
Боксеры уже приступили к 8-раундовым спаррингам и проводят их через день. По словам Толмаджяна, совместные тренировки необходимы, а благодаря спаррингам, они получают возможность видеть себя в деле и работать над ошибками.
“3 сентября в ереванском поединке мой соперник будет из Мексики. Я еще не получил видеозаписи его боев, но меня проинформировали, что он опытный боксер и провел уже 40 поединков. Я сделаю все, чтобы в этом поединке выйти победителем. После этой встречи мой промоутер, наверное, организует 12-раундные поединки”, – отметил боксер.