Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականն ավարտել է իր հավաքը Երևանի հավաքական թիմերի տեխնիկական կենտրոնում: Այժմ ըմբիշները մարզվում են անձնական մարզիչների հետ:
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ հավաքի ժամանակ նրանք ամեն հնարավորն արեցին, որպեսզի տղաները լավ մարզավիճակում լինեն:
«Մինչ աշխարհի առաջնությունը մեկ ամիս է մնացել և նախապատրաստման յուրաքանչյուր փուլ շատ կարևոր է մեզ համար: Այժմ մեր առջև խնդիր է դրված աշխատել մեր մասնակիցների տեխնիկատակտիկական, ուժային, ֆունկցիոնալ որակների, արագության վրա, որպեսզի աշխարհի առաջնությունում նրանք ցույց տան, թե ինչի են ընդունակ»,-ասել է Ջուլֆալակյանը:
Օգոստոսի 11-ին հունահռոմեական ոճի հայ ըմբիշները Բելառուսում համատեղ հավաք կանցկացնեն Բելառուսի, Վրաստանի ու Ֆրանսիայի հավաքականների հետ:
Օգոստոսի 11-ին հունահռոմեական ոճի հայ ըմբիշները Բելառուսում համատեղ հավաք կանցկացնեն Բելառուսի, Վրաստանի ու Ֆրանսիայի հավաքականների հետ: Օգոստոսի 25-ին կվերադառնանք Երևան, վերջին հավաքն այստեղ կանցկացնենք և հետո կմեկնենք Ստամբուլ, որտեղ սեպտեմբերի 11-ից կսկսվի աշխարհի վարկանիշային առաջնությունը»:

Armenian Greco-Roman wrestling squad completed team practice session in Yerevan to start training with personal coaches.
As the head coach of Armenian team, Olympic Champion Levon Julfalakyan told a PanARMENIAN.Net reporter, “we tried hard for the wrestlers to gain a good physical shape.” “Every stage of the training is equally important. Right now, we aim to focus on technical components of the training, to perfect fighting strategy, speed and functional qualities for our sportsmen to appear at their best at the World Championships,” he said.
“On August 11, Armenian wrestlers will attend a team practice session in Belarus, along with Belarusian, Georgian and French teams. On August 25, we will be back in Yerevan and will then leave for Istanbul to participate in FILA Wrestling World Championships to launch on September 11,” the coach said.