Ուկրաինայի ֆուտբոլի առաջնության 5-րդ տուրում Դոնեցկի «Շախտյորը» «Դոնբաս արենայում» ընդունել է «Կրիվբասին» և կարողացել է հաղթել 2:0 հաշվով: Միրչա Լուչեսկուի սաները վաստակել են 13 միավոր և առաջնության մրցաշարային աղյուսակի առաջատարն են: Կիևի «Դինամոն» 2 միավոր պակաս է վաստակել:
Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, որն օգոստոսի 10-ին Հայաստանի հավաքականի կազմում կմասնակցի Լիտվայի հավաքականի հետ ընկերական հանդիպմանը, դաշտում է եղել խաղի ողջ ընթացքում:
Խաղից հետո Լուչեսկուն խոստովանել է, որ իր թիմը վաստակել է շատ կարևոր 3 միավոր: «Առաջին խաղակեսում մենք չգտանք այն ռիթմը, որը կօգներ մեզ հաղթել մրցակցին: Երկրորդ խաղակեսում մենք գործարկեցինք մեր առավելագույն արագությունը և մրցակցի համար մեծ խնդիրներ առաջացան պաշտպանության ոլորտում»,-«Շախտյորի» գլխավոր մարզչի խոսքերն է մեջբերում ակումբի պաշտոնական կայքը:

In the 5th round of the Ukrainian Football Championship, Shakhtar Donetsk faced Krivbass at Donbass Arena and to win a 2:0 victory.
Mircea Lucescu’s team scored 13 points and are leading the tie-break. Dinamo Kyiv are 2 points behind.
Armenian midfielder Henrik Mkhitaryan, who will play friendly as part of Armenian national team against Lithuania on August 10, spent all 90 minutes on the ground.
“In the first time we failed to find the rhythm which could have helped us beat the opponents. In the second time, we switched into the top gear causing big problems for the rivals,” Shakhtar coach said, quoted by the club’s website.