Թենիսի միջազգային ասոցիացիան (ATP) օգոստոսի 8-ին հրապարակել է աշխարհի ուժեղագույն թենիսիստների հերթական վարկանիշային աղյուսակը: Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը ATP վարկանիշում նահանջել է 24 հորիզոնականով և 885 միավորով այժմ գրավում է 51-րդ տեղը:
Հուլիսին Նալբանդյանը մասնակցել է միայն մեկ՝ Legg Mason Tennis Classic-2011 մրցաշարին, որտեղ դուրս է մնացել երկրորդ շրջանից: Արգենտինահայ թենիսիստը օգոստոսի 8-ից Մոնրեալում հանդես կգա Մասթերս շրջանի Rogers Cup մրցաշարում, որտեղ նրա մրցակիցը կլինի Ստանիսլավ Վավրինկան (Շվեյցարիա):
ATP վարկանիշը շարունակում է գլխավորել սերբ թենիսիստ Նովակ Ջոկովիչը 12860 միավորով, երկրորդ տեղում է Ռաֆայել Նադալը (Իսպանիա) 11770 միավորով, իսկ երրորդում՝ Ռոժե Ֆեդերերը (Շվեյցարիա) 9710 միավորով:

The Association of Tennis Players (ATP) published on August 8 the rankings of world strongest tennis masters, in which David Nalbandian of Argentina dropped to the 51st place with 885 points.
In July, Nalbandian participated in Legg Mason Tennis Classic 2011 tournament, which he quitted from the second round.
He is planning to take the court at Rogers Cup Masters tournament on August 8, in Montreal to rival Stanislas Wawrinka of Switzerland.
Novak Djokovich with 12860 points continues to dominate the ATP rankings, followed by Spain’s Rafael Nadal (11770 points) and Switzerland’s Rojer Federer (9710 points).