«ԱրմենՏել» ընկերության մամլո ծառայությունից տեղեկացնում են, որ Հայաստանում 3G ցանցի էականորեն ընդլայնվել է: 2011թ-ի օգոստոսի 8-ի դրությամբ երրորդ սերնդի ցանցը գործարկվել է Ագարակ, Աշոցք, Բերդ, Եղեգնաձոր, Քաջարան, Մարալիկ, Մեղրի, Նոյեմբերյան, Սիսիան, Ստեփանավան, Թալին, Տաշիր, Ճամբարակ քաղաքներում, ինչպես նաև ՀՀ մի շարք գյուղական համայնքներում:
Ծածկույթի գոտու ընդլայնմանը զուգահեռ Հայաստանի խոշոր քաղաքներում 3G կապի տասնյակ նոր կայաններ շահագործման են հանձնվել ի լրումն գործողների:
«ԱրմենՏել» ընկերությունը հետևողականորեն ավելացնում է Հայաստանում 3G ցանցի հզորությունը և ընդլայնում ծածկույթը, տրամադրելով որակյալ բջջային կապ, գերարագ ինտերնետ և ժամանակակից այլ ծառայություններ Հայաստանի բոլոր մարզերի բնակիչներին», – նշել է «ԱրմենՏել» գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Beeline 3G ցանցը ծածկում է Հայաստանի շուրջ 150 բնակավայր, որտեղ բնակվում է շուրջ 2.9 մլն. մարդ: «ԱրմենՏել» -ն առաջին օպերատորն է, որը Հայաստանում գործարկեց երրորդ սերնդի բջջային ցանցը։

9 Август 2011 - 07:37 AMT
«АрменТел» объявляет о значительном расширении сети 3G Армении. По состоянию на 8 августа 2011 года сеть третьего поколения запущена в Агараке, Ашоцке, Берде, Ехегнадзоре, Каджаране, Маралике, Мегри, Ноемберяне, Сисиане, Степанаване, Талине, Ташире, Чамбараке и ряде сельских общин страны.
Параллельно с расширением зоны покрытия, десятки новых станций 3G введены в дополнение к действующим в крупных городах Армении.
«Мы последовательно осуществляем инвестиции в расширение географии и емкости сети 3G, предоставляя качественную мобильную связь, высокоскоростной Интернет и другие современные услуги от Beеline жителям всех регионов Армении», – сказал генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
Сеть 3G Beeline покрывает около полутора сотен населенных пунктов Армении с населением более 2,9 миллиона человек. Отметим, что компания «АрменТел» является первым оператором, внедрившим сотовую сеть третьего поколения на территории Армении: в июне 2008 года – в опытно-коммерческую, а в сентябре 2008 года – в коммерческую эксплуатацию.