Այսօր Orange Armenia ընկերությունը հայտնեց ռոումինգ ծառայության երկրների համալրման մասին։ Այժմ Orange-ի ռոումինգ ծառայությունը գործում է ավելի քան 150 երկրներում, նախկին 100-ի փոխարեն։ Այս ռոումինգը գործում է թե՛ հետվճարային, թե՛ կանխավճարային բաժանորդների համար։
Orange-ի բաժանորդներին հասանելի է նաև 3G և GPRS ռոումինգ ավելի քան 80 երկրներում։
«Այսօր Orange-ը նոր էջ է բացում ռոումինգ ծառայությունների շուկայում։ Ռոումինգի 150 և ավելի երկրներում հասանելի լինելը լավագույն առաջարկն է կանխավճարային ծառայությունների բաժանորդների համար։ Ընդ որում, ռոումինգ ակտիվացնելու համար մեր բաժանորդները պայմանագրեր կնքելու կամ դեպոզիտ վճարում կատարելու կարիք չունեն։ Պարզապես պետք է հավաքեն համապատասխան հրահանգը»,- ասաց Orange Armenia ընկերության մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը։
Մինչև սեպտեմբերի 1-ը Orange-ն առաջարկում է բացառիկ գնով՝ 40 դրամ րոպե սակագնով Վրաստան մուտքային զանգեր կատարել և 55 դրամ րոպե սակագնով՝ Orange գոտու երկրներ և Թուրքիա։

9-го августа компания “Orange Армения” заявила об увеличении числа стран, в которых будет действовать услуга роуминга Orange. Услуга роуминга Orange отныне действует в более чем 150 странах мира. Она будет действовать и для абонентов, пользующихся системой предоплаты.
Абонентам Orange доступны также услуги роуминга 3G и GPRS в более чем 80 странах.
“Сегодня Orange открыла новую страницу на рынке роуминг-услуг. Возможность быть доступным в более чем 150 странах – наилучшее предложение для абонентов, пользующихся системой предоплаты. При чем для подключения к роумингу нет необходимости заключать договор или совершать депозитную оплату. Просто нужно набрать соответствующую команду”, – сказал директор по маркетингу компании “Orange Армения” Арам Мкртчян.
До 1-го сентября Orange предлагает исключительную цену – 40 драм/минута на входящие звонки в Грузии, а также 55 драм/минута в страны зоны Orange и в Турцию.