Սերժ Թանկյանի երևանյան մենահամերգի կազմակերպիչ «Դիիմ Քոմյունիքեյշնզ» ընկերության PR-ի և հատուկ միջոցառումների բաժնի ղեկավար Մարիամ Մովսիսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց, որ Սերժ Թանկյանի մենահամերգի ուղիղ հեռարձակումը դեռ հաստատված չէ։
«Կա ընկերություն, որը զբաղվում է Թանկյանին վերաբերող ցանկացած հրապարակումներով։ Այժմ բանակցություններ են գնում ԱՄՆ-ում նրա հեռարձակման իրավունքերի իրավասու կազմակերպության իրավաբանների հետ։ Մինչև պայմանագիր չստորագրվի, չեմ կարող հաստատել նման տեղեկությունները»,- ասաց Մարիամ Մովսիսյանը։
Սակայն Մարիամ Մովսիսյանը հաստատեց, որ հեռարձակման դեպքում կլինի ոչ թե օնլայն հեռարձակում, այլ՝ հեռուստատեսային։
Սերժ Թանկյանի օգոստոսի 14-ին կայանալիք երևանյան մենահամերգը կանցկացվի Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի բակում՝ բացօթյա և անվճար։
Սերժ Թանկյանը արդեն մենահամերգով հանդես է եկել Երևանում 2010-ի ամռանը, իսկ System of a Down խումբը, միավորվելով 2011 թվականին, սկսել է իր համերգաշրջանը Եվրոպայում:

Организатор ереванского концерта Сержа Танкяна – руководитель PR-отдела и организации особых мероприятий компании “Dreem COMMUNICATIONS” Мариам Мовсисян во время беседы с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказала, что прямая трансляция концерта еще не утверждена.
“Существует компания, занимающаяся освещением всей информации, касающейся Танкяна. Сейчас идут переговоры о праве трансляции концерта в США. Пока контракт не будет подписан, не могу подтвердить эти сведения”, – сказала Мовсисян.
Однако Мариам Мовсисян подтвердила, что в случае трансляции она будет не онлайн, а телевизионная. Назначенный на 14 августа концерт Сержа Танкяна состоится около Центра креативных технологий ТУМО, концерт будет бесплатным и пройдет под открытым небом.
Серж Танкян с сольным концертом уже выступал в Ереване в 2010 году, а группа System of a Down, объединившаяся в 2011 году, начала свой гастрольный тур по Европе.