Սլովակիայի ֆուտբոլի հավաքականի մարզիչ Վլադիմիր Վայսսն ազգային հավաքականից հեռացրել է հարձակվող Միրոսլավ Ստոխին, հաղորդում է lenta.ru-ն: Այդպես մարզիչը պատժել է Ստոխին հարբած վիճակում ավտոմեքենա վարելու համար:
Վայսսն ընդգծել է, որ Ստոխը շատ լավ ֆուտբոլիստ է, սակայն չի կարելի նրա արարքն անուշադրության մատնել: 21-ամյա ռմբարկուն բաց կթողնի սլովակների ընկերական հանդիպումն Ավստրիայի հետ, որը կկայանա օգոստոսի 10-ին: Այն մասին, որ ռմբարկուն կարող է չհրավիրվել հաջորդ խաղերին, Վայսսը ոչինչ չի ասել: Հարցականի տակ է նաև Ստոխի մասնակցությունը ԵԱ-2012 ընտրական փուլի շրջանակում սեպտեմբերի 6-ին կայանալիք Հայաստանի հավաքականի հետ հանդիպմանը:
Ստոխը բերման է ենթարկվել օգոստոսի 7-ին Սլովակիայում: Ոստիկանները կանգնեցրել են դեղին «Ֆեռարին», որի ղեկին ֆուտբոլիստն էր, և ալկոհոլի թեստ են անցկացրել: Մարզիկի արյան մեջ ալկոհոլի պարունակությունը կազմել էր 1,17 պրոմիլե: Ինչպես հաղորդում է սլովակյան cas.sk ինտերնետ-հրատարակությունը, Ստոխը ղեկին էր նստել` խմելով գարեջրի հինգ փոքր շիշ:
Ստոխը Սլովակիայի կազմում 2010թ. հոկտեմբերի 8-ին խաղացել է Եվրոպայի 2012թ. առաջնության ընտրական փուլում և փոխարինվել 57-րդ րոպեին: Հայաստանի հավաքականն այդ հանդիպմանը հաղթանակ է տարել 3:1 հաշվով:

The coach of the Slovak football team Vladimir Vays dismissed forward Miroslav Stoch from the team thus punishing Stoch for drunken driving, according to lenta.ru.
Vays noted that Stoch is a very good player, but his deed cannot be left without attention. 21-old forward will miss a friendly with Austria, which is due on August 10, however withholding if the forward will miss other games as well.
Stoch’s participation in a September 6 match with Armenian team for the qualifying stage of the Europe Championship 2012 is open to question.
Stoch was detained on August 7 in Slovakia. Police stopped yellow Ferrari, driven by a football player, and tested him for alcohol, the content of which in the blood stood at 1,17 ppm. As cas.sk Slovak online edition reports, Stoch was driving a card after having five small tins of beer.