Սլովակիայի ֆուտբոլի հավաքականի մարզիչ Վլադիմիր Վայսսն ազգային հավաքականից հեռացրել է հարձակվող Միրոսլավ Ստոխին, հաղորդում է lenta.ru-ն: Այդպես մարզիչը պատժել է Ստոխին հարբած վիճակում ավտոմեքենա վարելու համար:
Վայսսն ընդգծել է, որ Ստոխը շատ լավ ֆուտբոլիստ է, սակայն չի կարելի նրա արարքն անուշադրության մատնել: 21-ամյա ռմբարկուն բաց կթողնի սլովակների ընկերական հանդիպումն Ավստրիայի հետ, որը կկայանա օգոստոսի 10-ին: Այն մասին, որ ռմբարկուն կարող է չհրավիրվել հաջորդ խաղերին, Վայսսը ոչինչ չի ասել: Հարցականի տակ է նաև Ստոխի մասնակցությունը ԵԱ-2012 ընտրական փուլի շրջանակում սեպտեմբերի 6-ին կայանալիք Հայաստանի հավաքականի հետ հանդիպմանը:
Ստոխը բերման է ենթարկվել օգոստոսի 7-ին Սլովակիայում: Ոստիկանները կանգնեցրել են դեղին «Ֆեռարին», որի ղեկին ֆուտբոլիստն էր, և ալկոհոլի թեստ են անցկացրել: Մարզիկի արյան մեջ ալկոհոլի պարունակությունը կազմել էր 1,17 պրոմիլե: Ինչպես հաղորդում է սլովակյան cas.sk ինտերնետ-հրատարակությունը, Ստոխը ղեկին էր նստել` խմելով գարեջրի հինգ փոքր շիշ:
Ստոխը Սլովակիայի կազմում 2010թ. հոկտեմբերի 8-ին խաղացել է Եվրոպայի 2012թ. առաջնության ընտրական փուլում և փոխարինվել 57-րդ րոպեին: Հայաստանի հավաքականն այդ հանդիպմանը հաղթանակ է տարել 3:1 հաշվով:

10 Август 2011 - 12:45 AMT
Главный тренер сборной Словакии по футболу Владимир Вайсс отчислил из национальной сборной нападающего Мирослава Стоха, передает lenta.ru. Таким образом, тренер наказал Стоха за вождение автомобиля в пьяном виде. Вайсс подчеркнул, что Стох является очень хорошим игроком, но оставить его поступок без внимания было нельзя. 21-летний форвард пропустит товарищеский матч словаков с Австрией, который состоится 10 августа. О том, что форвард может быть не вызван на следующие игры, Вайсс ничего не сказал. Под вопросом у его участие в матче со сборной Армении, который пройдет 6 сентября в рамках отборочного этапа ЧЕ-2012.
Стох был задержан 7 августа в Словакии. Полицейские остановили желтый "Феррари", за рулем которого находился футболист, и провели тест на алкоголь. Содержание алкоголя в крови спортсмена составило 1,17 промилле. Как сообщает словацкое интернет-издание cas.sk, Стох сел за руль, выпив пять маленьких бутылок пива.
Стох в составе сборной Словакии 8 октября 2010 года сыграл в отборочном матче чемпионата Европы 2012 года, он был заменен на 57 минуте. Сборная Армении в этом матче одержала победу со счетом 3:1.