Վիկ Գունդոտրան, Google-ի ավագ փոխնախագահը, Google-ի պաշտոնական բլոգում հայտնել է, որ Google-ը գործարկել է Խաղեր բաժինն իր G+ (Google+) սոցիալական ցանցում։
«Մենք Google+-ով ցանկանում ենք իրական կյանքը ինտերնետում կիսելու գաղափարը (real-life sharing) լցնել նոր երանգներով։ Ցանկանում ենք օնլայն խաղեր խաղալը դարձնել զվարճալի, իմաստալից, այնպես, ինչպես իրական կյանքում կխաղայիր»,-գրել էր Վիկ Գունդոտրան:
G+ -ում խաղեր խաղալու համար անհրաժեշտ է սեղմել Խաղեր կոճակը հոսքի (stream) վերևում։ Օգտագործողներն այնտեղ կտեսնեն իրենց ընկերների խաղացած խաղերի թարմացումները, խաղալու հրավերները։ Հնարավորություն կա պարբերաբար կիսելու սեփական խաղի արդյունքները։
G+ -ում, օրինակ, հնարավոր է խաղալ Angry Birds, Monster World, Bubble Island և այլ խաղերը։
Google-ն ասել է, որ շուտով Խաղեր բաժինը հասանելի կլինի բոլոր օգտագործողների համար։
G+ սոցիալական ցանցը գործարկվել է 2011-ի հունիսի 28-ին և արագորեն դարձել սոցիալական ցանցերի աշխարհում ամենաթեժ քննարկվողներից մեկը։ G+-ի հիմնական մրցակիցը համարվում է Facebook-ը։ Այժմ G+-ը ունի 25 միլիոն օգտագործող, նաև ծրագիր Android հեռախոսների համար ու բջջային վեբ տարբերակ։

Vic Gundotra, Senior Vice President of Google, posted on Google Official Blog that Google is launching games at G+.
“With the Google+ project, we want to bring the nuance and richness of real-life sharing to the web. But sharing is about more than just conversations. We want to make playing games online just as fun, and just as meaningful, as playing in real life,” Gundotra wrote.
To play the Games, users should click the Games button at the top of the stream. There users will see the latest game updates from their circles, browse the invites they have received and check out games that friends have played recently. There are also game accomplishments, so that users can comfortably share latest high scores.
Angry Birds, Monster World, Bubble Island and other games are available. Google says they will look forward to make the Games fully available to everyone in Google+ soon.
Google’s G+ launched on June 28 as the main rival for Facebook and quickly became the hot topic in the social media. It presently has 25 million users. Google+ has also an app for Android devices and a mobile web version.