Վիկ Գունդոտրան, Google-ի ավագ փոխնախագահը, Google-ի պաշտոնական բլոգում հայտնել է, որ Google-ը գործարկել է Խաղեր բաժինն իր G+ (Google+) սոցիալական ցանցում։
«Մենք Google+-ով ցանկանում ենք իրական կյանքը ինտերնետում կիսելու գաղափարը (real-life sharing) լցնել նոր երանգներով։ Ցանկանում ենք օնլայն խաղեր խաղալը դարձնել զվարճալի, իմաստալից, այնպես, ինչպես իրական կյանքում կխաղայիր»,-գրել էր Վիկ Գունդոտրան:
G+ -ում խաղեր խաղալու համար անհրաժեշտ է սեղմել Խաղեր կոճակը հոսքի (stream) վերևում։ Օգտագործողներն այնտեղ կտեսնեն իրենց ընկերների խաղացած խաղերի թարմացումները, խաղալու հրավերները։ Հնարավորություն կա պարբերաբար կիսելու սեփական խաղի արդյունքները։
G+ -ում, օրինակ, հնարավոր է խաղալ Angry Birds, Monster World, Bubble Island և այլ խաղերը։
Google-ն ասել է, որ շուտով Խաղեր բաժինը հասանելի կլինի բոլոր օգտագործողների համար։
G+ սոցիալական ցանցը գործարկվել է 2011-ի հունիսի 28-ին և արագորեն դարձել սոցիալական ցանցերի աշխարհում ամենաթեժ քննարկվողներից մեկը։ G+-ի հիմնական մրցակիցը համարվում է Facebook-ը։ Այժմ G+-ը ունի 25 միլիոն օգտագործող, նաև ծրագիր Android հեռախոսների համար ու բջջային վեբ տարբերակ։

12 Август 2011 - 07:16 AMT
Старший вице-президент компании Google Вик Гундотра в официальном блоге Google заявил, что в социальной сети Google+ уже задействован раздел “Игры”.
“С помощью Google+ мы желаем перенести реальную жизнь в Интернет, чтобы игры в нашей социальной сети были столь же увлекательными, как и игры в реальной жизни (real-life sharing)”, – написал Вик Гундотра.
Для того, чтобы играть, необходимо нажать на кнопку “Игра” в верхней части страницы (stream). Пользователи смогут увидеть обновления игр своих друзей, приглашать и принимать приглашения. Они получат возможность периодически делиться результатами игры со своими друзьями.
В G+, например, можно играть в Angry Birds, Monster World, Bubble Island и другие игры.
Google заявил, что в скором времени раздел “Игры” будет доступен для всех пользователей.
G+ задействована с 28-го июня 2011 года и в короткий срок стала одной из самых обсуждаемых социальных сетей в мире. Основным конкурентом G+ считается Facebook. В настоящее время G+ имеет 25 миллионов пользователей. G+ содержит программу для телефонов Android, а также мобильную веб-версию.