MySpace սոցիալական ցանցը երեկոյան ենթադրաբար հաքերային հարձակման է ենթարկվել։ Այս մասին հայտնում է CNET news-ը։ Բոլոր այցելուներին ողջունում էր blank էջը, որը վերնագրված էր հետևյալ հաղորդագրությամբ՝ «ամեն ինչ սխալ է»։ «Մենք խառնել ենք կոդն այնպես, որ այժմ վտանգված են ոչ միայն օգտագործողները, այլև նրանց ընտանի կենդանիները»,-հեգնանքով գրել են հաքերները:
Մի քանի րոպե անց, երբ MySpace-ի ղեկավարությունը նկատել է իրավիճակը, կայքում հայտնվել է «Ծառայությունն անհասանելի է» հաղորդագրությունը նախորդի փոխարեն։
Ւնչպես նշում է CNET-ը, MySpace-ի ներկայացուցիչները միանգամից չեն մեկնաբանել կատարվածը։ Ավելի ուշ MySpace-ը հայտնեց, որ կայքը պարզապես ժամանակվոր անջատվել էր և ոչ թե հարձակման ենթարկվել։
Սակայն Twitter-ի որոշ օգտագործողների մեկնաբանությամբ, սա կարող է լինել Anonymous հաքերային խմբի հերթական նախաձեռնությունը։ Վերջերս Anonymous-ըհայտնել էր, որ պատրաստվում է նոյեմբերին հաքերային հարձակման ենթարկել Facebook-ը։
Հիշեցնենք, որ վերջերս MySpace սոցիալական ցանցը ծանր ժամանակներ ապրեց. օրեցօր կորցնելով իր հանրաճանաչությունը՝ այն վերջապես կողմնորոշեց իր ուղղվածությունը դեպի փոփ մշակույթի աշխարհ՝ փոխելով արտաքին տեսքը։
News Corporation-ը, որը գնել էր MySpace-ը 2005թ-ին 580 միլիոն դոլարով, 2011-ի հունիսին այն վաճառեց Specific Media անվամբ թվային-մեդիա հանդիսացող ընկերությանը 35 միլիոն դոլարով։

12 Август 2011 - 08:16 AMT
Вечером 11 августа социальная сеть MySpace предположительно подверглась хакерской атаке. Об этом сообщает CNET news. Всех посетителей MySpace приветствовала blank-страница, озаглавленная сообщением “все неверно”. “Мы так изменили код, что теперь в опасности не только пользователи, но и их домашние питомцы”, – с иронией написали хакеры.
Несколько минут спустя, руководство MySpace заметило происходящее на сайте, где вместо прежнего сообщения появилось новое: “Услуга недоступна”.
Как отметил СNET, представители MySpace не сразу прокомментировали происходящее. Позднее MySpace заявил, что сайт был временно отключен и никакой атаке он не подвергался.
Однако, по комментариям некоторых пользователей Twitter, это могло быть очередной выходкой хакерской группировки Anonymous. Недавно группировка заявила о том, что собирается в ноябре атаковать Facebook.
Следует напомнить, что MySpace совсем недавно переживал трудные времена, теряя день ото дня свою популярность. В конце концов, он взял курс на мировую поп-культуру, изменив свой дизайн и внешний вид.
News Corporation, которая приобрела MySpace в 2005 году за 580 миллионов долларов, в июне 2011 года продала его цифровой медиа-компании Specific Media за 35 миллионов долларов.