Երեկ, երբ Google-ը մամլո հաղորդագրությամբ հայտնեց Motorola-ի արժեթղթերի 63%-ի գնման մասին, հայտնեց նաև մի քանի վիճակագրական տվյալներ։ Ըստ Google-ի վիճակագրության, այժմ աշխարհում ընդհանուր քանակությամբ ակտիվացել է շուրջ 150 միլիոն Android սարքավորում՝ օրական 550 000 քանակով 123 երկրներում։
Այս վիճակագրությունը ցույց է տալիս, որ Android սարքերի ակտիվացումը աճել է 15 միլիոնով՝ նախորդ ամսվա 135 միլիոնի համեմատ։
Այս թվերը կասկած չեն առաջացնում՝ Android-ի աճը մեծ է ինչպես միշտ:
Հիշենք, որ երեկ Google-ը գնեց Motorola Mobility-ին 12.5 միլիարդ դոլարով, ինչը կազմում է Motorola-ի ակցիաների 63%-ը։ Այս քայլով Google-ը պլանավորում է հզորացնել Android-ի էկոհամակարգը։

15 августа, когда Google заявил в пресс-сообщении о покупке 63% акций Motorola, он поделился также некоторыми статистическими данными. Согласно статистике Google, сейчас в мире в общем активировано около 150 миллионов устройств Android: 550 000 ежедневно в 123 странах.
Эти числа подтверждают, что число активаций устройств Android увеличилось на 15 миллионов по сравнению с 135 миллионами в прошлом году.
Данная статистика не позволяет усомниться в росте Android.
15 августа Google купил Motorola Mobility за 12,5 миллиардов долларов, что составляет 63% акций Motorola. С помощью этого хода Google планирует усилить экосистему Android.